Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Włóczka alpaka w świecie początkujących dziewiarek

Włóczka alpaka w świecie początkujących dziewiarek

Dla osób, które od lat zajmują się światem włóczek, właściwie nic nie jest tajemnicą. Wiedzą która przędza będzie najlepiej nadawała się do wybranej robótki. Jaka grubość szydełka będzie odpowiednia itp. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tą dziedziną, nie wszystko może wydawać się takie proste. To naturalne, bo jak z każdą pasją, chcielibyśmy od razu robić zaawansowane rzeczy, ale jeszcze nie starcza nam umiejętności. My tym samym mamy dla was propozycję. I jest nią włóczka alpaka. Nie każdy być może wie, że jest ona często używana i stanowi ciekawą alternatywę dla podobnych przędz.

Dlaczego włóczka alpaka, a nie np. akrylowa lub wełniana? Bo o tych ostatnich najczęściej dowiemy się na samym starcie. Od czego zaczynać swoją przygodę. Najlepiej od takiej przędzy, która w pierwszych naszych robótkach nie będzie stanowiła dla nas zbyt dużego wyzwania. To nie znaczy, że interesujące nas włókna z alpaka mogą przywrócić nas o ból głowy. Nic z tego. Chodzi raczej o to, że przy pierwszych próbach – stawia się na oczywiste rozwiązania. Dopiero z czasem dowiadujemy się o innych propozycjach i innych włóczkach.

Włóczka alpaka – kiedy zacząć

Dlaczego tak się dzieje? Trudno powiedzieć. Włóczka alpaka może wydawać się zbyt egzotyczna. Dla innych – zbyt droga, żeby zaczynać od niej stawianie pierwszych kroków. Rzeczą zrozumiałą jest, że włókna akrylu, które należą do przędz syntetycznych i tańszych, będą dla nas jednym z pierwszych doświadczeń. Nie wydziergamy jeszcze skomplikowanych wzorów, ciekawego swetra, czy oryginalnej chusty. Najpewniej zaczniemy od zwykłego szala (chociaż prawdę mówiąc, moglibyśmy rozpocząć nawet od koca) i tym samym przekonamy się na czym właściwie polega szydełkowanie lub dzierganie. Dlaczego to jest tak popularne i poczujemy, jak bardzo jest to relaksujące zajęcie.

Przyswajać i rozumieć

Jednak za każdym razem, kiedy będziemy stawiać sobie coraz większe cele, coraz bardziej skomplikowane  robótki, przekonamy się, że mamy do wyboru wiele innych włóczek, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Nie musimy się martwić, że i tak jeszcze wszystkiego nie będziemy wiedzieli. Bo na rynku są różni producenci, włókna nieco się różnią, musimy poznać własne ulubione wzory – wszystko to sprawia, że będziemy stopniowo coraz więcej przyswajać i rozumieć.

Na końcu dowiemy się o ciekawych zamiennikach. A nawet alternatywnych przędzach, które z różnych powodów, pozwolą nam na przykład poznać wartość włóczki alpaka. Dowiemy się wtedy, że chociaż przypomina właściwościami wełnę owczą, to posiada jednocześnie kilka dodatkowych cech, które ją na rynku włóczek wyróżniają.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x