Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Co zrobić z niepotrzebnym gruzem?

Co zrobić z niepotrzebnym gruzem?

Planując wydatki związane z remontem domu, czy mieszkania, bardzo często pomijamy jeden ważny szczegół. Podczas realizacji zlecenia, pojawia się mnóstwo gruzu i odpadów budowlanych, z którymi nie wiadomo, co zrobić. Może się to okazać dużym problemem zarówno finansowym, jak i logistycznym. Dlatego trzeba już na etapie planowania wziąć pod uwagę to, że w pewnym momencie materiału tego będziemy musieli się pozbyć. Pamiętajmy jednak o przepisach dotyczących ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Powierzając zadanie wywozu gruzu niewykwalifikowanemu podmiotowi, narażamy się na to, że odpady trafią nie tam, gdzie powinny (np. trafią do lasu). W związku z tym należy wybierać firmy specjalizujące się w odbiorze i utylizacji odpadów.

Jakie opcje mamy do wyboru?

Przedsiębiorstwa wywożące śmieci dysponują bogatą ofertą pojemników na odpady. Bez względu na to, czy zamawiasz wywóz gruzu w Gdańsku, czy w każdym innym miejscu, zazwyczaj będą to worki typu big bag i kontenery w różnych pojemnościach. Możesz zatem z łatwością dostosować rodzaj zamawianej usługi do swojego aktualnego zapotrzebowania. Warto pamiętać, że jeśli nie wiesz, jakiej wielkości kontener zamówić, bardzo często przedstawiciel firmy, bazując na swoim doświadczeniu, pomoże oszacować jaka usługa będzie dla Ciebie odpowiednia. To zmniejsza ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów.

Wywóz gruzu, a ekologia.

Firmy wywozowe realizują procedury na podstawie BDO. Jest to baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. Ten system, w skład którego wchodzi Rejestr-BDO, ewidencjonuje wszelkie odpady. Wywóz śmieci lub gruzu w miejsce do tego nieprzeznaczone jest więc niemożliwy, a przynajmniej znacznie utrudniony. To, wraz z rosnącymi karami zniechęca nieuczciwych operatorów do porzucania odpadów w lasach. Widać więc, że wybierając profesjonalną firmę odbierającą i utylizującą gruz, wykazujesz się troską o środowisko.

Kolejna sprawa to możliwość ponownego wykorzystania gruzu. Po odebraniu materiału od klienta jest on przesiewany w celu wyeliminowania zanieczyszczeń. Czysty gruz jest kruszony. Staje się doskonałym budulcem, który może być ponownie wykorzystany np. do utwardzenia dróg lub przy ich budowie.

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od charakteru zamawianej usługi. Biorąc pod uwagę, że z racji na ciężar właściwy gruzu, oferowane są zwykle kontenery o pojemności do 5m3, cena może wynieść jedynie kilkaset złotych. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę fakt, że kompleksowa usługa zawiera również transport. Więcej informacji znajduje się na stronie 3citygruz.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x