Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak powiesić obraz, telewizor, lustro…?

Jak powiesić obraz, telewizor, lustro…?

Na ścianie można powiesić różne elementy dekoracyjne, aby budowały klimat danego pomieszczenia. Obrazy zawsze są mile widziane, a zwłaszcza takie, które zapełniają pustkę dużych pomieszczeń. W niniejszym poradniku opiszemy, jak prawidłowo powiesić obraz, telewizor i lustro na ścianę, tak, aby były dopasowane do danego wnętrza w mieszkaniu.

Jak prawidłowo powiesić telewizor?

Począwszy od telewizorów analogowych, a skończywszy na telewizorach plazmowych. Kiedyś nasze telewizory znajdowały się na różnych meblach, abyśmy mogli oglądać filmy w komfortowych dla nas warunkach. Odkąd powstały plazmowe telewizory, staramy się szukać odpowiedniego dla nich miejsca. Większość takich telewizorów, można powiesić na ścianie, aby nie tylko zwolniły miejsce w pomieszczeniu, ale także umożliwiały komfortowe oglądanie ulubionych filmów czy seriali. Jeśli nie radzisz sobie z montażem ekranu na ścianie, możesz sprawdzić na jakiej wysokości powiesić telewizor w poradniku na superbudowlani.pl, w którym jest to dokładniej opisane. Warto również sprawdzić, po której stronie masz okna, ponieważ jeśli powiesisz telewizor na ścianie naprzeciw okna, to naturalne światło może padać na ekran powodując odbicia.

Jak powiesić obraz?

Obrazy stały się częstymi elementami dekoracyjnymi każdego pomieszczenia. Nie tylko zapełniają pustkę na ścianie, ale także nadają estetyczny klimat. Jeśli planujesz powiesić duży obraz na ścianie, koniecznie sprawdź, czy obraz będzie odpowiedni do wielkości twojego pomieszczenia. Dobrze by było, jakby ten element dekoracyjny był przymocowany nad meblami (oprócz wysokich szafek), aby wykorzystać przestrzeń. W przypadku małych obrazków, w których są umieszczane np. osobiste wspomnienia, powieszenie ich na ścianie nie sprawi problemu. Z jednym wyjątkiem. Jeśli planujesz powiesić kilka obrazków na tej samej ścianie, odmierz odległość pomiędzy nimi (minimum 5cm), aby nie były zbyt blisko siebie. Można uszeregować je w linii prostej, bądź bardziej w abstrakcyjnej formie, czyli w zróżnicowanej wysokości powieszonych obrazków, na tej samej ścianie. Żeby nie niszczyć ściany, jeśli planujemy powiesić obraz na ścianie wykorzystując narzędzie tj. wiertarki itp. można zastosować specjalne taśmy klejące odpowiednie do ścian.

Jak powiesić lustro?

Lustra także są niezbędnym elementem dekoracyjnym, ale pełnią także funkcję użytkową. Można je powiesić w takich miejscach, gdzie z lustra korzystamy na co dzień. W zależności od pomieszczenia, wysokość lustra na ścianie może być inna np. w przedpokoju, lustro (podłużne) powinno być powieszone na wysokości danego wzrostu osoby, aby móc zobaczyć całą sylwetkę. W łazienkach lustra powinny być umieszczone głównie nad zlewem, ponieważ często z niego korzystamy. Jeśli są to małe łazienki, warto zaopatrzyć się w duży rozmiar takiego lustra, aby nadały większą objętość pomieszczenia. Przy cienkich lustrach, możemy także zastosować specjalistyczną taśmę klejącą, aby sukcesywnie i bez szkód powiesić lustro na ścianie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x