Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Komoda na nóżkach do salonu w stylu skandynawskim, vintage, retro… Jak stworzyć stylową aranżację z komodą na nóżkach?

Komoda na nóżkach do salonu w stylu skandynawskim, vintage, retro… Jak stworzyć stylową aranżację z komodą na nóżkach?

Nie raz zastanawiamy się nad aranżacją wnętrza. Rozmyślamy, jaki styl byłby odpowiedni do pomieszczenia, oraz jakie komody dopasować, aby odpowiadały danemu trendowi. Jedni preferują innowacyjny, spokojny, czy klasyczny styl, a jeszcze inni bardziej abstrakcyjny. Jak widać problem jest zasadniczy i trzeba go rozwiązać. W poniższym artykule pomożemy wybrać ci odpowiednią komodę na nóżkach do salonu w stylu skandynawskim, vintage, oraz retro. Ponadto omówimy pokrótce, jak stworzyć taką stylową aranżację, wykorzystując komody na nóżkach.

W jakich stylach sprawdzi się komoda na nóżkach?

Komody są niezbędnym elementem każdego salonu. Niektórzy zastanawiają się, jaka komoda byłaby odpowiednia do ich pomieszczenia: czy zwykły, klasyczny model z nóżkami, czy bardziej ten nowoczesny bez nóżek? Warto zaznaczyć, że wszystkie komody pełnią jakąś funkcje. Służą po to, aby przechowywać w niej różne przedmioty. Półki i szuflady muszą być zaprojektowane tak, aby wydzielały przestrzeń pomiędzy strefami. Na górnej powierzchni komody ludzie stawiają różne dekoracje, aby nadać pełny charakter wnętrza. Przechodząc do sedna sprawy. Komoda na nóżkach może pełnić różne funkcje (Meblobranie), jednocześnie stanowiąc element dekoracyjny pokoju. Odpowiadając na powyższe pytanie to zalecane są komody z nóżkami w stylu skandynawskim, vintage i retro, ponieważ charakteryzują się swoją klasyczną i oryginalną formą wystroju. Zwłaszcza te z długimi nóżkami, które wizualnie powiększają mebel – czyli sprawiają, że komoda na nóżkach wygląda na większą niż ta klasyczna.

Jaka komoda na nóżkach do salonu w stylu skandynawskim, vintage, retro?

Zanim przejdziemy do meritum sprawy, warto pokrótce coś napisać o tych stylach. Pierwszym z nich jest styl skandynawski, który charakteryzuje się swoim klasycznym wystrojem z nutką folku. Przy wyborze komody z nóżkami w stylu skandynawskim należy pamiętać o klasycznym i ludowym wzorze, aby w zupełności poczuć skandynawski klimat. Styl Vintage jest polecany osobom, które lubią cofać się w czasie. Komody powinny być przede wszystkim mało udekorowane kolorami, ponieważ ten styl kocha przeszłość. Styl retro jest najbardziej rozpoznawalnym trendem, nie tylko w modzie ale i w aranżacji wnętrz. To przede wszystkim inspiracja z lat 50-70 XX wieku. Podobnie jak styl vintage jest zaczerpnięty przeszłością, jedynie z taką różnicą, że styl retro kocha mocne, pastelowe kolory. Komody z nóżkami tym stylem powinny się wyróżniać na tle innych dekoracji. Co jest ważne w tym stylu, to masę ozdób dekoracyjnych w komodach tj. uchwyty, czy gałki w szufladach, aby nadawały atrakcyjny wygląd w stylu retro. Podczas aranżacji swojego pomieszczenia wymienionymi wyżej stylami należy zwrócić uwagę nie tylko na same komody z nóżkami, ale na inne meble. Dlaczego? Szafki, stoły, krzesła, dekoracje itp. w tych stylach starają się odzwierciedlić klimat takich stylów, a komody na nóżkach to takie wisienki na torcie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x