Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak wykończyć wnętrze w nowoczesnym stylu?

Jak wykończyć wnętrze w nowoczesnym stylu?

Odpowiednie wykończenie mieszkania decyduje o jego wartości, niezależnie od tego, czy mowa o rynku wtórnym czy pierwotnym. Jest szczególnie istotne w przypadku, gdy mowa o lokalach na wynajem, gdyż potencjalni najemcy skupiają się przede wszystkim na wizualnych aspektach swojego przyszłego lokum. Warto więc przemyśleć nie tylko kwestię funkcjonalności, ale również aspekt utrzymania pokoi w modnym, nowoczesnym stylu.

Minimalizm to podstawa

Obecnie niezwykle popularne są proste formy, niewielka ilość zdobień i stonowane kolory. Przeważa biel oraz jej rozmaite odcienie, które najczęściej łączy się z czernią, szarością lub brązem. Dzięki temu całość prezentuje się wytwornie i elegancko. Ściany najczęściej maluje się na biało, aby pomieszczenia wydawały się większe. Ponadto można je dzięki temu urządzić w dowolny sposób. Podłogi również utrzymuje się w jasnych barwach. Obecnie jednak nie kładzie się wykładzin i drewnianych paneli, a raczej płytki podłogowe na wysoki połysk. Sprawdzają się świetnie zwłaszcza tam, gdzie zamontowano ogrzewanie podłogowe, gdyż w przeciwnym przypadku chodzenie po nich nie jest zbyt przyjemne. Zawsze jednak można zdecydować się na stylowy dywan.

Jak istotne są detale?

Najważniejsza cecha nowoczesnych wnętrz to minimalizm. Modne jest również zastosowanie niecodziennych rozwiązań, aby przełamać skromną aranżację. Mowa tu między innymi o wykorzystaniu szkła. Może ono stanowić:

  • część drzwi wewnętrznych i zewnętrznych,
  • okładzinę ścienną (zwłaszcza w łazience oraz w kuchni),
  • główny budulec balustrady na balkonie lub przy schodach.

Tak szerokie zastosowanie wspomnianego materiału wynika głównie z tego, że świetnie się on prezentuje z bardzo modnym betonem. Da się go również połączyć z drewnem i naturalnym kamieniem.

Współcześnie szuka się również rozwiązań, jakie pozwolą zamienić zwykłe elementy wyposażenia w dekoracje. Mowa tu chociażby o klamkach. Warto wybierać takie modele, które charakteryzują się wyraźnie zarysowanymi, geometrycznymi kształtami. Powinny się także nieco odznaczać na tle drzwi – niezwykle modne jest połączenie czerni z bielą. To wszystko sprawia, że klamki nie tylko umożliwiają poruszanie się po domu, ale również stanowią jedną z jego ozdób. Nowoczesne rozwiązania dotyczące wykończenia wnętrz dostępne na portalu https://katalog-24.pl/.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x