Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jaka jest najlepsza brama do garażu?

Jaka jest najlepsza brama do garażu?

Istotną kwestią budowy garażu jest wybór odpowiedniej bramy garażowej. Na rynku funkcjonuje wiele propozycji przedstawianych jako najkorzystniejsze opcje. Które bramy są w rzeczywistości najbardziej funkcjonalne i najlepiej sprawdzają się w długoterminowym użytkowaniu? W ofertach dystrybutorów znajdziemy m.in. bramy segmentowe i bramy uchylne, jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Komfort użytkowania każdego z nich jest zależny od materiałów ich wykonania oraz sposobu zamykania. Największym zadowoleniem cieszą się bramy segmentowe.

Jaką bramę garażową wybrać?

Bramy segmentowe i bramy uchylne do garażu różnią się przede wszystkim sposobem zamykania. Bramy segmentowe składają się z paneli zwijanych przy stropie. Dzięki temu zapewniają oszczędność miejsca (bowiem zagospodarowanie garaż nie musi być podporządkowane zamykaniu i otwieraniu skrzydeł) oraz wygodę otwierania. Tradycyjne bramy uchylne bez automatyzacji są trudniejsze to otwierania, a jednocześnie mniej szczelne. Niezależnie od sposobu otwierania (zewnętrznego lub wewnętrznego) wymagają lekkiego uniesienia nad podłożem, ułatwiając powietrzu ucieczkę pomieszczenia. Jest to szczególnie uciążliwe w sezonie grzewczym i może znacząco wpłynąć na wysokość rachunków. 

Segmentowe bramy garażowe

Bramy segmentowe u nowoczesnych producentów w takich jak ProHaus Zabrze są tworzone pod kątem korzystnej termoizolacji. Współczynnik przenikania ciepła odpowiada rekomendacją programu Czyste Powietrze i są skierowane do osób stawiających na technologię domu energooszczędnego. Bramy garażowe ProHaus Zabrze są termoizolacyjne, co doskonale sprawdza się przy ochronie samochodu przed chłodem i upałami. Wyposażenie bram segmentowych pozwala na uniknięcie włamań oraz maksymalizację bezpieczeństwa w użytkowaniu. To dobry wybór dla osób, które chcą stworzyć bezpieczny garaż i zapewnić przestrzeni odpowiednią szczelność. W ofercie producenta ProHaus Zabrze znajdziemy pełną gamę kolorystyczną paneli bram garażowych, która pozwala na swobodne dopasowanie drzwi do garażu do stylistyki domu. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x