Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Lampy ścienne jako kreator atmosfery. Jakie wybrać do swoich wnętrz?

Lampy ścienne jako kreator atmosfery. Jakie wybrać do swoich wnętrz?

Oświetlenie ścienne rozgania mrok i zdobi przestrzeń. Odgrywa także bardzo ważną rolę w kreowaniu atmosfery panującej w domowych wnętrzach. Pomaga zaaranżować elegancką, ciepłą i przytulną przestrzeń, idealną do odpoczynku, rodzinnego spędzania czasu, romantycznych chwil we dwoje czy towarzyskich spotkań. Zastanawiasz się, jakie lampy ścienne pomogą Ci wyczarować niesamowity nastrój? Oto kilka przykładów.

Lampy ścienne z regulacją natężenia światła

Lampy ścienne z funkcją regulacji intensywności światła pozwalają na elastyczne zarządzanie iluminacją, a tym samym atmosferą panującą we wnętrzu. Łatwo dostosowujesz oświetlenie do bieżących potrzeb. Jedna lampa ścienna może służyć zarówno do czytania i pracy, jak również do tworzenia romantycznego nastroju. Ściemniane oświetlenie ścienne jest często montowane w sypialniach, jadalniach i strefach roboczych, np. nad biurkiem. Idealnie, jeśli uda Ci się znaleźć model z ruchomym kloszem oraz/lub ramieniem. Zyskasz jeszcze więcej możliwości.

Lampy ścienne kierunkowe

Lampy ścienne kierunkowe pozwalają skierować strumień światła na określony punkt. Świetnie sprawdzają do czytania i pracy oraz do eksponowania wybranych elementów dekoracyjnych, np. obrazów, luster w ramach, fotografii, zabytkowych mebli, pamiątek, roślin, akwariów i czego tylko pragniesz. Gdy zapadnie zmrok, staniesz się świadkiem niesamowicie klimatycznych efektów wizualnych. Wyróżnione zostaną najatrakcyjniejsze punkty aranżacji i ukryte ewentualne mankamenty przestrzeni. W pozostałej części pomieszczenia zapanuje przyjemny półmrok. Lampy ścienne kierunkowe są sprytnym trikiem na niskie sufity. Rzucając blask ku górze, pozwalają optycznie „podnieść” wnętrze.

Lampy ścienne z materiałowym abażurem

Lampy ścienne z tkaninowym abażurem to klasyka gatunku. Dodadzą Twojej aranżacji elegancji, przytulności i uroku. Lampa z materiałowym abażurem skutecznie rozprasza, zmiękcza i ociepla światło, budując we wnętrzu przyjemną, domową atmosferę. Doskonale sprawdzi się w salonie, sypialni i jadalni, czyli tam, gdzie pożądana jest subtelniejsza i bardziej stonowana iluminacja. W zależności od rodzaju i koloru użytego materiału oraz formy abażuru, lampy ścienne będą różnić się przeznaczeniem i estetyką.

Lampy ścienne wyglądające jak wiszące

Niektóre lampy ścienne przypominają pod względem budowy oświetlenie wiszące, co decyduje o ich wyrazistym, dekoracyjnym charakterze. Posiadają długie ramiona i oryginalne klosze. Doskonale odnajdują się w bardziej wyrafinowanych aranżacjach. Przepięknie wyglądają, zdobiąc wnętrze również za dnia. Roztaczają aurę elegancji i luksusu.  

Lampy ścienne z efektem „uplight”

Tzw. „uplighty” to lampy ścienne świecące ku górze. Oświetlają przestrzeń nad sobą i rzucają rozproszony, miękki blask na sufit. Pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie i pomagają zbudować przytulną atmosferę. Przy okazji wzbogacają ścianę i całą aranżację o designerską dekorację.

Lampy ścienne obrazowe

Obrazowe lampy ścienne świecą ku dołowi. To sprawdzony sposób na oświetlenie i wyróżnienie nie tylko obrazów, ale również innych, atrakcyjnych elementów na ścianach, np. wzorzystej tapety, rodzinnej fotografii, cennego eksponatu itp. Wnętrze nabiera indywidualnego charakteru i odrobiny tajemniczości.

Podsumowanie

Lampy ścienne to wspaniałe narzędzie do tworzenia pożądanego nastroju w pomieszczeniach. Dobrze dobrane oświetlenie ścienne odwdzięczy Ci się wyjątkową atmosferą, którą pokochają domownicy, a goście będą długo wspominać.  

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x