Zabudowy całoszklane to wyjątkowe rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością, zarówno wśród inwestorów prywatnych jak i deweloperów. Pozwalają one w sposób ciekawy i nowoczesny zaaranżować zarówno części wewnętrzne jak i zewnętrzne budynków. To również niebanalny sposób na podzielenie wnętrza na kilka oddzielnych pomieszczeń, np. w biurze. Zabudowy tego typu są przy tym niezwykle bezpieczne i nie stanowią żadnego ryzyka w przypadku uderzenia, nawet przy użyciu dużej siły. Jakie są wszystkie zalety i możliwości zabudowy całoszklanej przeczytasz w dalszej części tego tekstu.
Zastosowanie zabudowy szklanej
Zabudowy całoszklane może spotkać w budynkach o różnorakim przeznaczeniu, od domów jednorodzinnych i mieszkań po lokale usługowe i przemysłowe. Jest to również coraz popularniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o osłonięcie tarasów oraz sal restauracyjnych. Co ważne, zabudowy całoszklane wykazują się wyjątkowa uniwersalnością, dzięki czemu pozwalają na odsłonięcie danej przestrzeni w trakcie gorących, letnich dni oraz zamknięcie jej na czas zimowy. Zabudowy całoszklane spotykane są również w toaletach publicznych, holach, biurach a nawet muzeach. Jest to bez wątpienia sposób na interesujące zagospodarowanie zarówno przestrzeni zewnętrznej jak i wewnętrznej i nadanie jej nowoczesnego, nieco urbanistycznego charakteru.
Przykładowo, jeżeli zależy Ci na wydzieleniu przestrzeni w biurze i stworzeniu tym samym nowego stanowiska pracy, dobrym rozwiązaniem będą ścianki szklane od firmy House, którego specjalizacją jest sprzedaż i montaż elementów szklanych na wymiar. Dokładną ofertę firmy poznasz wchodząc na stronę https://www.housekrup.pl/oferta/zabudowy-caloszklane-krakow, gdzie dodatkowo, zamieszczono formularz kontaktowy, umożliwiający otrzymanie bezpłatnej wyceny omawianej usługi.
Zalety zabudowy całoszklanej
Zabudowy całoszklane cieszą się coraz większą popularnością, głównie z uwagi na szereg zalet, którymi się charakteryzują. Pierwsza z nich jest możliwość optycznego powiększenia przestrzeni oraz wpuszczenie do wnętrza większej ilości światła naturalnego. Zabieg ten pozwala uatrakcyjnić dane wnętrze przy ekonomicznym wykorzystaniu przestrzeni oraz darmowego światła dziennego. Kolejną zaletą tego typu zabudowy jest jej wyjątkowa wytrzymałość. Wykonana jest ze szkła hartowanego, czyli jednego z bardziej odpornych i solidnych materiałów charakteryzującego się odpornością na nawet silne uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, zabudowy szklane są wyjątkowo uniwersalne a sam materiał, z którego są zrobione pozwala na wykonywaniu konstrukcji dopasowanych do potrzeb oraz gustu klienta.
Dlaczego zabudowa całoszklana do dobry wybór?
Zabudowa całoszklana zastosowana w budynku mieszkalnym lub użyteczności publicznej to nie tylko ciekawe i użyteczne rozwiązanie architektoniczne ale i gustowna ozdoba wnętrza. Jest to zdecydowanie jedna z estetyczniejszych propozycji zabudowy, która może poprawić wygląd miejsca i nadać mu nowoczesnego charakteru. Ten rodzaj materiału ma również dużo praktycznych zalet, takich jak przepuszczalność dużej ilości światła, co może się nawet przełożyć na niższe rachunki za energię elektryczną. Zabudowa całoszklana sprawdzi się również w małych wnętrzach, którym nada efekt optycznego powiększenia. Jedyne o czym warto pamiętać, przy wyborze producenta zabudowy całoszklanej to zwrócenie uwagi na firmę, której realizacje cechuje dobór materiałów jak najwyższej jakości oraz wysoka estetyka wykonania. Gwarancją tego, są usługi wspomnianej już w artykule firmy HouseKrup – Szkło z Grafiką, znajdującej się na ul. Lea 20A, 30-052 Kraków (Tel: 534 338 308), która oferuje wyłącznie najlepszą jakość elementów szklanych, stawia na estetykę, funkcjonalność i dopasowuje zamówienie do aranżacji pomieszczenia, tak aby było jego dopełnieniem, a nie odrębnym elementem.