Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Piła spalinowa nie tylko dla drwala!

Piła spalinowa nie tylko dla drwala!

Nie trzeba być drwalem, by stać się posiadaczem piły spalinowej! Pilarka spalinowa to urządzenie, które z pewnością ułatwi życie każdemu właścicielowi domu jednorodzinnego, działkowiczowi, a także artyście. Jej zastosowanie jest bowiem bardzo duże. Piła łańcuchowa ułatwi ścinanie zeschniętych drzew, połamanych gałęzi czy żywopłotu. Potnie również drzewo do kominka. Natomiast rzeźbiarz może przy jej pomocy wyczarować prawdziwe dzieło z drewna lub lodu.

Pilarka spalinowa – to przede wszystkim duża wygoda

Walka ze zwisającymi gałęziami to z pewnością mało atrakcyjny plan na wolny weekend. Jeżeli zależy ci na wykonaniu tego rodzaju prac bez większego wysiłku piła łańcuchowa z pewnością będzie bardzo pomocna. Takie urządzenie jest sprawne i szybkie. Dzięki temu można mieć pewność, że praca zostanie wykonana w krótkim czasie. To samo dotyczy również innych prac, jak na przykład pocięcie drewna do kominka. Piła spalinowa z takim zadaniem poradzi sobie również bez problemu. Dlatego warto rozważyć jej zakup, tym bardziej, że na rynku jest wiele producentów oferujących dobrej jakości piły spalinowe w przystępnej cenie.

Piła łańcuchowa – na co warto zwrócić uwagę?

Piła łańcuchowa to urządzenie, które należy wybierać biorąc pod uwagę to do jakich zadań ma służyć. Jeżeli jej główną rolą będzie cięcie drewna na opał oraz przycinanie desek, to warto zakupić pilarkę, która posiada krótką prowadnicę o długości od trzydziestu do trzydziestu pięciu centymetrów. Tego typu pilarki spalinowe są łatwe w obsłudze i co bardzo ważne, trudno zrobić sobie nimi krzywdę. Jeżeli jednak piła łańcuchowa ma nam służyć do przycinania gałęzi czy wycinania drzew, należy rozważyć pilarkę o długości prowadnicy od trzydziestu pięciu do nawet pięćdziesięciu centymetrów. Kupując piłę warto również wziąć pod uwagę jej moc.

Jaką moc powinna mieć piła łańcuchowa?

Jeżeli chodzi o moc tego typu urządzenia, to również warto kierować się jego głównym przeznaczeniem. Piła łańcuchowa spalinowa, która będzie służyła do usuwania połamanych gałęzi czy suszek, wystarczy jeżeli będzie posiadała moc silnika do 2,5 KM. Natomiast jeżeli chodzi o wycinanie większych drzew czy rżnięcie drewna na opał to warto zakupić piłę o mocy około 3,5 KM. Jeżeli piła łańcuchowa ma być jednak używana do profesjonalnej wycinki to powinna posiadać moc co najmniej 5 KM.

Piły łańcuchowe spalinowe w dobrej cenie

Kupując piłę spalinową przez internet warto zajrzeć do sklepu M-sell24h. Dostępne są tam wysokiej jakości piły łańcuchowe spalinowe w przystępnej cenie. Firma oferuje między innymi pilarkę marki Bituxx o mocy 3,6 KM. Urządzenie dzięki systemowi EASY-STARTER pozwala na podjęcie szybkiej i sprawnej pracy, a dla bezpieczeństwa użytkowania zastosowany w niej hamulec łańcucha, który w przypadku zagrożenia wyłączy piłę w ułamek sekundy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x