Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Plusy i minusy żaluzji i zasłon

Plusy i minusy żaluzji i zasłon

Jeśli chodzi o remont pokoju, jednym z największych wyzwań jest wybór zabiegów okiennych. Istnieje ogromna liczba opcji, ale pytanie skutecznie sprowadza się do tego, czy chcesz rolety lub zasłony.

Zasłony zawsze były używane do zasłaniania okien. Zmieniają atmosferę przestrzeni, zwiększają głębokość i zmieniają temperatury w pomieszczeniu. Choć kilkadziesiąt lat temu zaczęli być nisko, plisowani i ukwieceni / wzorzyste, teraz są dłuższe, prostsze i mają bardziej stonowaną elegancję. Z drugiej strony żaluzje zawsze były opcją w biurach i innych pomieszczeniach korporacyjnych. Są uważane za bardziej trzeźwe, solidne i profesjonalne. Późno wszystko zmieniło się w sposobie urządzania domowych okien. Niezależnie od tego, czy chodzi o nowy dom, czy remont starego, poniżej znajduje się kilka spostrzeżeń opartych na poszczególnych pokojach.

Zalety rolet okiennych

Powabna – Mieszkanie zyskuje piękny piękny wygląd, jeśli zostanie w nim zainstalowany elegancki, nowoczesny zestaw rolet. Większość dekoratorów wnętrz sugeruje to swoim klientom. Jeśli masz kabinę biurową, zapewni ona kojący i bardziej profesjonalny wygląd. Jeśli potrzebujesz spokoju, możesz użyć żaluzji wykonanych z bambusowych łodyg. Uważa się, że bambus przynosi dodatkowy spokój, w vastu. Jeśli chcesz udekorować swój pokój w opłacalny sposób, możesz użyć żaluzji z listew z materiału.

Łatwość użycia – rolety okienne są niezwykle łatwe w użyciu. Praktycznie każdy może zasłonić i zdjąć okna bez specjalnej techniki. Co więcej, niektóre rolety są automatyczne i działają zdalnie. Nawet małe dziecko może kontrolować zasłony, naciskając tylko odpowiedni przycisk. Nawet instalacja tych systemów kurtynowych jest również dość łatwa.

Wygoda – podobnie jak tradycyjne zasłony, żaluzje nie tańczą w rytm fanów. Zachowaj spokój i zachowaj pełną prywatność, nawet jeśli wentylator jest ustawiony na pełną prędkość.

Lniana szynka Roman Blind od Blinds 2go

Wady korzystania z żaluzji okiennych –

* Rolety okienne nie wyglądają dobrze w tradycyjnych, klasycznych domach lub zestawach. W tradycyjnych dużych oknach dobrze wyglądają tylko tradycyjne zasłony z grubej tkaniny.

Trudne do czyszczenia – Jest dość gorączkowe i męczące do czyszczenia rolet. Musisz je czyścić jeden po drugim, co wydaje się wielką stratą czasu. Podczas gdy w tradycyjnym, możesz włożyć cały zestaw zasłon do pralki i wyczyścić je, używając letniej wody z mydłem.

* Chociaż korzystanie z żaluzji okiennych Austin jest dość łatwe w użyciu, ale czasami druty systemu oślepiającego ulegają zepsuciu i niemożliwe jest ustawienie ich z powrotem na swoim miejscu. To samo dzieje się z tymi z funkcją zdalną. Aby utrzymać żaluzje w stanie roboczym, musisz zwrócić szczególną uwagę.

Co z zasłonami?

Zasłony nie tylko zapewniają prywatność i blokują światło i ciepło. Mogą również obramować okno, tworząc efektowny i wyrafinowany efekt oraz zwracając uwagę na widok. Występują w różnych grubościach, od zwykłych zasłon, które stanowią niewiele więcej niż dekoracja, po ciężkie zasłony.

Delikatna kurtyna z lnu w kolorze turkusowym Wykonana przez Tailor2U

Zalety:

Zrobione dobrze zasłony są estetyczne i dają pokój.

Zimą zasłony lepiej utrzymują ciepło w pomieszczeniu niż rolety.

Występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Dzieci mogą chować się za dużymi zasłonami podczas zabawy w chowanego.

Niedogodności :

Zasłony zajmują więcej miejsca niż rolety, dzięki czemu pokoje wydają się mniejsze.

W pokojach takich jak łazienki i kuchnie istnieje ryzyko pleśni i plam z powodu wilgoci w powietrzu.

Dzieci mogą chować się za dużymi zasłonami.

SALONY

Zasłony stały się ważnym wyborem dla salonów, jednym z głównych powodów przyjeżdżania gości. Zasłony są zrelaksowane, przytulne i dekoracyjne. Zasłony świetnie nadają się do salonu i salonu, ponieważ są dostępne w wielu różnych wzorach. Ale w ostatnich latach rolety szybko przejmują zasłony w tym obszarze.

Turkusowy - Uwielbiam indyjskie sari zawieszone jak zasłona!

SYPIALNIE

Sypialnie dobrze sobie radzą zarówno z roletami, jak i zasłonami. Mniejsze sypialnie wyglądają dobrze dzięki roletom rzymskim naściennym, które są łatwiejsze w zarządzaniu, a jednocześnie zapewniają prywatność. Rolety mają mniej opcji projektowania i kolorów, ale wymagają minimalnej konserwacji i mają dłuższą żywotność. Zasłony lub rolety zaciemniające świetnie nadają się do ochrony przed światłem.

KUCHNIE

Zabieg okien kuchennych.  Nowoczesna wiejska kuchnia z wytrząsarką w kolorze Farrow & Ball Cornforth White.  Ze sklepu z kuchnią i sypialnią.

W kuchni  panuje duży stres, a wszystko, co zostanie umieszczone na oknach, musi sprostać trudnym wymaganiom. Rolety Chorzów są lepszymi opcjami niż zasłony, ponieważ łatwiej je czyścić w przypadku plam lub rozprysków. Żaluzje weneckie są najbardziej popularne, ponieważ są dostępne bezobsługowo. Te żaluzje są dostępne w niezliczonych materiałach i wzorach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x