Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Pomysły na zaprojektowanie minimalistycznej sypialni

Pomysły na zaprojektowanie minimalistycznej sypialni

Z natury bałagan ma pewien sposób na przeszkadzanie. Stare ubrania, czasopisma i pościel zwykle gromadzą się, tworząc efekt tajfunu w sypialni. Stare meble z wypukłościami i siniakami zostają na podłodze, dusząc życie z miejsca do spania. Co możesz zrobić, aby zaradzić tej sytuacji?

Aby przywrócić sypialnię do formy, nie potrzeba wiele kłopotów. Trochę odśmieszania i uporządkowania wprowadzi cię na ścieżkę do czystego miejsca. Pozbądź się wszystkich rzeczy, których nie potrzebujesz i obejmij to, czego potrzebujesz. Droga do minimalistycznej sypialni nie jest tak wyboista, jak myślisz.

Łóżka są dobrym miejscem do rozpoczęcia 

Stare prześcieradła są winowajcami w tworzeniu tego bałaganu. Po prostu leżą bezczynnie, a nawet mogą cię potknąć, jeśli nie będziesz ostrożny. Więc znajdź pudełko lub torbę i schowaj stare prześcieradła lub, lepiej, przekaż je Goodwill.

Precz ze starym i nowym. Jeśli chcesz wymienić stare prześcieradła, znajdź najlepsze prześcieradła, które pasują do twoich potrzeb, a także do wystroju pokoju. Będziesz chciał czegoś miękkiego i wygodnego wykonanego ze 100% ciętej bawełny. Wybierz też coś z dużą liczbą nici i coś elastycznego, aby dobrze przylegało do twojego materaca.

Użyj opcji funkcjonalnego przechowywania

Większość ludzi ma wiele akcesoriów, od pierścionków i bransoletek po wisiorki i okulary przeciwsłoneczne. Jeśli pozostaną zaśmiecone w całym miejscu, akcesoria te mogą stworzyć dość bałagan. Tak więc, dla tego minimalistycznego podejścia, weź małą tacę lub miskę, w której możesz umieścić wszystkie swoje rzeczy. Takie podejście nie tylko eliminuje bałagan, ale także oszczędza czas, gdy próbujesz znaleźć swoje ulubione akcesoria. Dodatkowo powstrzymuje cię przed nadepnięciem na te cenne łańcuchy (Ojej!).

Gołe ściany nie zawsze są najgorszym pomysłem

Może jesteś typem artystycznym i masz całą masę dzieł sztuki zebranych przez lata. Możliwe, że chcesz zmieścić znaczną ich liczbę na ścianie sypialni, ale to może nie być najlepszy pomysł. Wybierz minimalistyczne podejście, wybierając maksymalnie jedną lub dwie ściany, aby zawiesić ulubione elementy i pozostawić pozostałe ściany gołe. Takie podejście pozostawi wiele otwartej przestrzeni, nadając sypialni czysty wygląd.

blog2

Rozważ łóżko platformy

Pozbądź się tego łóżka panelowego i obejmij łóżko platformowe, aby uzyskać dodatkową przestrzeń. Łóżka platformowe oferują prostotę, a jednocześnie są rozsądne i funkcjonalne. Składa się z solidnej ramy z kilkoma rzędami elastycznych listew drewnianych, które idealnie nadają się do podparcia tylko Twojego materaca. Wrzuć kilka poduszek i voila, gotowe.

blog3

Wybierz ograniczoną paletę

Wybierając wystrój, wybierz coś prostego. Zawsze istnieje potrzeba mieszania i dopasowywania kolorów, ale dla idealnego minimalistycznego wyglądu wybierz białą, czarną lub szarą paletę. Jeśli musisz rozkoszować się kolorami, wybierz maksymalnie dwa odcienie. Te stonowane kolory nadadzą twojej sypialni spokojną atmosferę, idealną do tego minimalistycznego stylu.

blog4

Osiągnij równowagę

Planując minimalistyczną sypialnię, miej oko na wagę. Na przykład, jeśli masz duży pokój, większe elementy dobrze wróżyłyby w takiej przestrzeni. Podobnie mniejszy pokój wymaga mniejszych artykułów, takich jak mniejsze meble. Osiągnij uporządkowany wygląd minimalistycznego układu tego znaku towarowego.

Włącz meble uniwersalne

Minimalistyczna sypialnia polega na tym, aby zużywać mniej, starając się osiągnąć ten sam poziom komfortu. Meble wielofunkcyjne mogą się kurczyć i rozszerzać w zależności od potrzeb i płynnie służyć jednocześnie dwóm celom. Meble wielofunkcyjne pozwalają zaoszczędzić miejsce, nie rezygnując z cennego mebla. Oznacza to, że masz funkcjonalną przestrzeń w sypialni bez poczucia, że ​​czegoś brakuje.

Obejmuj ciepłe tekstury

To, że dążysz do minimalistycznego układu, nie oznacza, że ​​musisz poświęcić się ciepłu swojej sypialni. Dołącz kilka wygodnych tkanin, takich jak poduszki lub koce, aby zwiększyć komfort w pomieszczeniu. Rzuć dywan lub stwórz miękkie oświetlenie, aby podnieść klimat sypialni.

Sprowadź niektóre rośliny

Rośliny domowe są idealnymi małymi partnerami, którzy dodadzą energii i życia do twojej sypialni. Wyniesienie na zewnątrz pomieszczeń tworzy harmonię z naturą, a także zapewnia bardzo potrzebne czyste powietrze. Aby uzyskać idealną minimalistyczną roślinę domową, wybierz coś łatwego w utrzymaniu. Wybierz także roślinę, która uzupełnia kolor Twojej sypialni, jednocześnie wypełniając Twoją przestrzeń kojącą energią.

Papierowe lampiony i klosze

Papierowe lampiony to delikatny sposób na ożywienie życia w sypialni bez całej jasności innych opcji oświetlenia, takich jak diody LED. Historycznie te latarnie i klosze były używane podczas specjalnych okazji, ale teraz trafiły do ​​pomieszczeń mieszkalnych. Aby uzyskać delikatny blask w sypialni, skorzystaj z jednego z tych fantastycznych dodatków. Papierowe lampiony to doskonały sposób na uspokojenie minimalistycznej przestrzeni.

Wprowadź trochę naturalnego światła

Oświetlenie jest ogromnym czynnikiem, jeśli chodzi o każdą przestrzeń. Uwzględnij naturalne źródło światła, odsuwając zasłony i wpuszczając do sypialni pokosy światła. Naturalne światło otwiera sypialnię, tworząc otwartą atmosferę i ogólnie minimalistyczne wrażenie.   

Trzymaj się jednej komody

Kilka obszernych kredensów nie poprawi wizerunku twojej sypialni. Nie tylko zepsują estetykę sypialni, ale także zajmą dużo miejsca. Tak więc, aby utrzymać porządek w sypialni, weź jedną komodę lub zestaw szuflad do schowania ubrań. Jeśli nie jest to możliwe, trzymaj obecne kredensy z dala od łóżka, aby zwolnić miejsce.

Kluczem do osiągnięcia minimalistycznej sypialni jest zrozumienie, że mniej znaczy więcej. Jeśli więc chcesz zastosować minimalistyczne podejście do swojej sypialni, zastosuj kilka z tych wskazówek. Ten minimalistyczny układ osiągniesz w sypialni w mgnieniu oka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x