Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Rodzaje rolet okiennych – które sprawdzą się w Twoim domu?

Rodzaje rolet okiennych – które sprawdzą się w Twoim domu?

Ilość dostępnych ofert na rynku sprawia, że często stajemy przed dylematem, jaki rodzaj rolet sprawdzi się najlepiej w naszym domu. Czy lepsze będą mocowane te bezpośrednio do ramy okiennej, czy do sufitu? Przede wszystkim warto określić swoje potrzeby i życzenia względem rolet, co znacznie zredukuje poszukiwania i wykluczy kilka modeli. Drugą kwestią, która pomoże w wyborze, jest sam wygląd rolet, który powinien współgrać z wnętrzem pomieszczenia. Roleta oprócz praktycznego zastosowania powinna posiadać walory estetyczne.

Rolety klasyczne

Rolety klasyczne inaczej zwane wolnowiszącymi są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Cechują się bardzo prostą konstrukcją. Montuje się je zwykle do ściany lub sufitu. Ten rodzaj systemu zasłania całe okna, wraz z wnęką. Rolety klasyczne często nie przypadają klientom do gustu, ze względu na rozmiar użytych komponentów. Mogą one po prostu wyglądać niezdarnie. To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku zasłaniania większych powierzchni okiennych. Szeroki wybór rolet dostępny jest na stronie: https://oknabochnia.pl/rolety/, gdzie swój asortyment prezentuje salon z roletami w Bochni. Dzięki wielości produktów, klienci z łatwością mogą dopasować odpowiedni model rolet do każdego typu budynku.

Mini rolety

Mini rolety to rolety z systemem przeznaczonym bezpośrednio do montażu na ramie okna. Jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z mniejszych komponentów. Można zawiesić je na ramie okna w nieinwazyjny sposób, nie niszcząc przy tym ramy. Cechą tych rolet jest głównie zasłanianie małych okien lub poszczególnych szyb. Dzięki swoim niewielkim wymiarom roleta spełnia swoje właściwości, nawet przy uchylonym oknie. Zaletą tego typu rolet jest łatwy montaż i szybki demontaż oraz niska cena.

Rolety w kasecie z prowadnicami

Rolety w kasecie to wariant, który zazwyczaj montowany jest na ramie okiennej. Tylko nieliczne systemy montowane są do ściany. Wyróżnia się rolety kasetowe wykonane z PCV oraz aluminium. Zaletą kaset PCV jest niższa cena. Poza tym oba warianty prezentują się estetycznie. Rolety w kasecie aluminiowej są jednak trwalsze i odporniejsze na przebarwienia. Rolety kasetowe można zamontować do ramy okiennej lub przykręcać. Zaletą przyklejania rolet do ramy jest bezinwazyjność i szybkość montażu.

Sklep z oknami

Rolety do okien dachowych

Rolety dachowe przeznaczone są do użytku w przypadku okien połaciowych. To szczególny rodzaj okien, który wymagają specjalnego typu rolet. Rolety te posiadają najczęściej mechanizm sprężynowy, który naciąga materiał. Specjalny hamulec sprawia, że materiał utrzymuje się na miejscu. Ich montaż jest bardziej skomplikowany niż w przypadku zwykłych rolet, dlatego najlepiej zlecić go fachowcom.

Rolety Rzymskie

To bardzo popularne i modne rozwiązanie w ostatnim czasie. Nic w tym dziwnego, ponieważ rolety rzymskie wnoszą niepowtarzalny klimat i mogą idealnie komponować się zasłonami. Najczęściej montuje się je do ściany lub sufitu. Możliwa jest też wymiana materiału, a także pranie. Jest to wielki atut tego rodzaju rolet. Do wyboru są setki wzorów, dlatego w przypadku tego rozwiązania każdy znajdzie coś dla siebie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x