Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Strugarki czterostronne – o czym nie myślimy przed zakupem?

Strugarki czterostronne – o czym nie myślimy przed zakupem?

 Jako małe dzieci oglądaliśmy samochody – lepszy był ten, który miał więcej koni mechanicznych oraz wyższą prędkość maksymalną. Dopiero potem ktoś nam powiedział, że polonez z silnikiem z Ferrari dalej będzie polonezem. I o ile w pojedynku na ćwierć mili może pokazać pazur, to w normalnym wyścigu będzie bez szans nawet ze słabszymi, ale lepiej przystosowanymi jednostkami. Decydują szczegóły – kształt, hamulce, przełożenia, rozstaw kół, kierownica i cała reszta.

Ktoś pewnie spyta, po co ten nieco przydługi wstęp w artykule o strugarkach, który nie mówi nic o tych maszynach. Jego zadaniem jest uzmysłowić, że zakupując jakikolwiek sprzęt, nie możemy patrzeć jedynie na parametry mocy, obrotów etc. Czasem o sukcesie decydują drobne sprawy. Nie inaczej jest ze strugarkami. W artykule przyjrzymy się kilku szczegółom, które mogą mieć decydujący wpływ na decyzję o zakupie danego modelu.

Zakup strugarki – o czym pamiętać?

Przede wszystkim należy patrzeć w przyszłość. Tak jak w przypadku samochodów ważna jest dostępność części i ich cena. Przed zakupem strugarki należy spytać sprzedawcę o dostępność zamienników. Ważny jest także sposób ich dostawy i czas oczekiwania. Przestój maszyny jest realną stratą finansową, dlatego tak ważne jest czy część zamienna przyjedzie w dwa dni robocze przywieziona przez kuriera, czy będzie lecieć samolotem ponad tydzień z Ameryki.

Trzeba tu nadmienić, że solidne firmy posiadające za granicą swoje magazyny, dzięki szybkiemu działaniu i dobrym umowom kurierskim są w stanie wysłać części szybkiej niż niektóre podmioty w kraju.

Rozmiar strugarki ma znaczenie

Ponownie jak z silnikiem – niekoniecznie największy oznacza najlepszego dla nas. Jeśli jesteśmy właścicielami małego zakładu, musimy dobrze sobie wizualizować, w którym miejscu chcemy postawić sprzęt. Nie warto, aby wchodził na tzw. „styk”. Praca musi być ergonomiczna i wygodna, dlatego sprawdźmy u producenta, jaki ma rozmiar strugarka po rozłożeniu.

Stoły i wyposażenie dodatkowe

Ważna jest gładkość i wytrzymałość stołu, na którym będzie znajdowało się drewno. Im gładszy, tym praca lepiej przebiega. Rozwiązaniem są wytrzymałe na otarcia i uszkodzenia stoły chromowane.

Strugarki czterostronne posiadają także króćce odciągowe. Dzięki nim można podłączyć odciągi do trocin. Warto poznać, jakiego są rozmiaru i w jakiej liczbie sztuk.

Co ważniejsze – użycie odciągów zabiera dodatkowe miejsce. To dlatego powinnyśmy dobrze rozplanować przestrzeń zakładu, aby po zakupie nie mieć przykrej niespodzianki. Więcej informacji: Strugarka Czterostronna.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x