Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Sypialnia na poddaszu – jak ją zaprojektować?

Sypialnia na poddaszu – jak ją zaprojektować?

Poddasze w domu to przestrzeń, w której wiele osób decyduje się urządzić sypialnię. Przemawia za tym nie tylko kwestia maksymalnego i optymalnego wykorzystania przestrzeni, ale także niezwykły klimat. Dodają go tajemnicze skosy, które pozwalają także na magiczne załamania światła. Dodatkowo poddasze to zwykle ciche, spokojne miejsce, które idealnie nadaje się do tego, żeby stworzyć tam królestwo nocnego wypoczynku. W dobrze zaplanowanej sypialni będziesz się wyśmienicie wysypiać, a także relaksować pod ciężkim dniu. Jak zaplanować to pomieszczenie? O czym warto pamiętać, żeby stworzyć funkcjonalną i przytulną przestrzeń? Jeśli szukasz pomysłów aranżacyjnych i praktycznych porad, zapraszamy do lektury. W naszym tekście znajdziesz wiele cennych wskazówek. 

1. Niewielka sypialnia na poddaszu – jak ją urządzić? 

2. Aranżacja sypialni – oświetlenie 

3. Dlaczego warto urządzić sypialnię na poddaszu? 

4. Klimatyczna, nowoczesna sypialnia 

Niewielka sypialnia na poddaszu – jak ją urządzić? 

Nie ulega wątpliwości, że sypialnia na poddaszu daje wiele możliwości aranżacyjnych. Jednak zaprojektowanie funkcjonalnej sypialni to także sporo wyzwań. Poddasze wiąże się ze skosami, które, pomimo że są bardzo klimatyczne, mogą też utrudniać dobór odpowiednich mebli. Przygotowując aranżacje sypialni na poddaszu trzeba dokładnie zaplanować, gdzie będą znajdować się poszczególne meble. Wiele osób zastanawia się na przykład, czy łóżko pod skosem będzie dobrym pomysłem. Odpowiedź zależy tak naprawdę od wysokości skosu. Warunkiem jest to, żeby pod skosem można było usiąść i wygodnie wstać. Romantyczna sypialnia może zawierać także lekki baldachim, który idealnie wpisze się w styl boho. Warto pomyśleć także o komodzie i szafie, nawet jeśli interesuje Cię minimalistyczna sypialnia. Te meble warto kupić na specjalne zamówienie, na konkretny wymiar. Dzięki temu będą idealnie dopasowane, a przestrzeń maksymalnie wykorzystana. 

Aranżacja sypialni – oświetlenie 

Klimatyczna, modna sypialnia na poddaszu powinna być odpowiednio oświetlona. Ze względu na obecne skosy trzeba to właściwie zaplanować, ponieważ niektóre miejsca mogą nie być dostatecznie doświetlone. Z pewnością przydatne będą światła przy szafach, a także niedaleko łóżka. Warto zainwestować w oświetlenie stopniowane, które nie tylko będzie praktyczne, ale także pozwoli zbudować klimat. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu nawet mała sypialnia na poddaszu będzie wydawała się bardziej przestronna. Jeśli nie chcesz samodzielnie planować aranżacji, postaw na konsultację z dekoratorem wnętrz. Takie usługi, w podstawowym zakresie, często dostępne są bezpłatnie w sklepach. 

Dlaczego warto urządzić sypialnię na poddaszu? 

Wiele osób zastanawia się, czy na poddaszu sprawdzi się sypialnia. Odpowiedź jest twierdząca, chociaż z powodzeniem na poddaszu można urządzić także wygodny pokój dzienny. Jasne kolory, niebanalne dekoracje, odpowiednio dobrane meble na wymiar sprawią, że nawet na niskim poddaszu możliwe jest niezwykle funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na okna dachowe, zyskasz możliwość obserwacji nieba podczas relaksu w sypialni na poddaszu. 

Klimatyczna, nowoczesna sypialnia 

Urządzenie sypialni na poddaszu to duże wyzwanie, ale też niezwykła przyjemność. Poddasze jest wręcz stworzone do tego, żeby wyczarować tam komfortową, wygodną strefę relaksu. Jak powinna wyglądać sypialnia? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Z pewnością bardzo modny jest styl boho, który w sypialni na poddaszu sprawdza się doskonale. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x