Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Co to jest wafel bawełniany?

Co to jest wafel bawełniany?

W sklepach z tekstyliami mamy do wyboru wiele różnych materiałów. Różnią się między sobą kolorami, wzorami, ale przede wszystkim przędzą, z jakiej je stworzono, a zatem gramaturą, fakturą, właściwościami i zastosowaniem. Wśród materiałów w pasmanteriach znajdziemy wafel bawełniany? Co to takiego? Czym się charakteryzuje?

Gdzie kupić wafel bawełniany?

Dawniej po tkaniny do szycia udawaliśmy się przede wszystkim do pasmanterii lub specjalnych sklepów z materiałami sprzedawanymi na metry. W związku z tym nie w każdej miejscowości udawało się cokolwiek kupić. Dzisiaj, gdy dzięki internetowi nie ma takich ograniczeń, zdecydowanie łatwiej jest kupić nie tylko podstawowe materiały, ale i takie nowinki, jak wafel bawełniany. Właśnie dlatego najlepiej szukać potrzebnych tkanin online. Gdzie? Wafel bawełniany kupisz na Kolisklep.pl, gdzie do wyboru masz materiał w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu uda się dobrać najlepszą tkaninę do zaplanowanego projektu szyciowego.

Wafel bawełniany – co to takiego?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że wafel bawełniany to tkanina naturalna. Powstaje w 100% z bawełny. Ma więc wszystkie korzyści, jakie daje tego typu tkanina. Szlachetny skład doceniamy przede wszystkim za to, że jest łagodny dla skóry – nie powoduje alergii i podrażnień, zapobiega przegrzewaniu, odprowadza wilgoć na zewnątrz.

Tkanina waflowa tym się różni od innych materiałów z dominacją bawełny w składzie, że jest bardzo mięsisty, dość gruby, przez to bardziej sztywny. Jednak to absolutnie nie jest wada! Wbrew temu jest bardzo mięciutki! Dla maluszków idealny do tulenia. Co więcej, materiał jest plastyczny, więc łatwy w szyciu. Nie jest to tkanina lejąca, ale ładnie się układa.

Wafel bawełniany rozpoznać można przede wszystkim po jego charakterystycznej strukturze – składa się z małych, wklęsłych kwadracików – jak znane nam słodkie wafle. To, co go odróżnia od innych popularnych materiałów, to duża gramatura. Przez to nie jest to uniwersalna tkanina. Kiedy się sprawdzi?

Zastosowanie tkaniny wafel bawełniany

Choć na rynku jest stosunkowo od niedawna, tkanina wafel bawełniany zdążyła już zyskać na popularności. Za co jest doceniana? Przede wszystkim za to, że jest miła w dotyku, choć sztywna jak na bawełnę.

Wafel bawełniany jest materiałem, z którego szyje się tekstylia dla najmłodszych. Największą popularnością cieszy się kocyk z wafla bawełnianego. Ale to nie wszystko. Tkanina ta sprawdzi się również na rożki, pościel do łóżeczka niemowlęcego, kołyski, gondoli. Wafel bawełniany można wykorzystać także do uszycia zabawek i miękkich dekoracji do pokoju niemowlęcego (koszyków, narzuty, maty do zabawy).

Bawełnę waflową doceniają przede wszystkim rodzice małych dzieci, ale nie tylko. Sprawdza się również przy szyciu tekstyliów domowych. Jakich? Z uwagi na swój skład jest to materiał, z którego można z powodzeniem uszyć ręczniki – świetnie wchłoną wilgoć. Sprawdzi się również jako dywanik łazienkowy. Tkanina wafel to również doskonała tkanina na narzutę do sypialni, letnią kołdrę, a nawet szlafrok.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x