Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Plakat rośliny – nadaj pomieszczeniu duszę

Plakat rośliny – nadaj pomieszczeniu duszę

Plakat rośliny to łatwy, tani oraz szybki sposób, aby udekorować wnętrze kuchni, sypialni, łazienki, a nawet pokoju dla dziecka. Nadaje się on nie tylko do domu, ale także do salonu fryzjerskiego, SPA czy też do biura. W każdym z tych miejsc będzie on „wisienką na torcie”. Sprawi on, że przebywając w pomieszczeniu będziemy mogli odpocząć tak dobrze, jak na łonie natury. Jaki plakat rośliny wybrać? Przyjrzyjmy się, na co zwracać uwagę kupując te nowoczesne dekoracje do każdego wnętrza!

Jaki plakat rośliny do kuchni

Plakat rośliny w kuchni świetnie sprawdzi się jako tło do używanych przez nas ziół tj. zielona pietruszka, mięta czy bazylia. Jest to pomieszczenie, do którego udajemy się rano na przepyszne, pożywne śniadanie oraz na poranną kawę. Nie da się ukryć, że mała czarna z rana „stawia nas na nogi”. Kofeina czyni cuda – zwłaszcza po nieprzespanej nocy.

Umieszczając na ścianie kuchennej plakat rośliny ze złotą myślą dostaniemy podwójnej motywacji do działania – zwłaszcza jeśli będzie to prezent od naszych dzieci, które chciały wyrazić nim miłość oraz wdzięczność. Nic tak nie motywuje do działania jak fakt, że ma się dla kogo żyć oraz z kim dzielić swoją radość. W kuchni sprawdzi się także plakat rośliny z zabawnym cytatem, który wprawi nas w dobry humor.

Jaki plakat rośliny do salonu

Plakat rośliny w salonie urządzonym w minimalistycznym stylu pozwoli nadać pomieszczeniu duszę. Umieszczony na ścianie w kolorze białym, écru, zgniłej zieleni lub szarym stanie się on punktem centralnym pomieszczenia przykuwającym uwagę naszych gości. W towarzystwie zielonej rośliny doniczkowej tj. palma czy paprotka stworzy on kącik będący dla nas oazą po ciężkim dniu pracy. Muzyka relaksacyjna z odgłosem śpiewu ptaków, szumu wodospadu czy morskich fal pozwoli nam odpocząć i miło spędzić wieczór.

Do salonu sprawdzi się plakat rośliny połączony z innymi motywami tj. napisy, zwierzęta, ludzie czy figury geometryczne – oczywiście w nowoczesnym stylu. W przypadku dużego salonu możemy sięgnąć po kilka plakatów roślin lub zdecydować się na jeden plakat w dużym rozmiarze. Jaka dekoracja będzie pasowała do obrazu roślin? Sprawdzą się wszelkie elementy wykonane z naturalnych materiałów tj. drewno, skóra, kamień, szkło, a także różnego rodzaju materiały w kolorach typowych dla stylu skandynawskiego tj. biel, szarość oraz brąz.

Zalety plakatu rośliny w miejscu publicznym

Plakat rośliny świetnie sprawdzi się w miejscu publicznym – zwłaszcza w poczekalni, gdzie nasi klienci lub partnerzy biznesowi czekają na spotkanie. To, jak będą się oni czuli czekając na swój termin, może mieć wpływ na nasze relacje z nimi. Białe puste ściany nie sprzyjają miłej atmosferze oraz nie tworzą przyjaznego klimatu. Plakaty roślin to idealny pomysł na dekorację do często stosunkowo pustych poczekalni, gdzie znajdują się jedynie krzesła i niewielki stolik. Butelka wody, kilka szklanek oraz świeże owoce będą doskonałym dopełnieniem. Czas spędzony w takiej poczekalni wprawi naszych gości w optymistyczny nastój. Być może pozwoli im się nawet zrelaksować.

Plakat rośliny wyśmienicie zastąpi nam obrazy. Znacznie łatwiej go umieścić na ścianie. Gdy zdecydujemy się na inny wystrój mieszkania, nie musimy martwić się o dziury pozostawione w ścianie. To spora oszczędność czasu oraz pieniędzy – zwłaszcza jeśli nie jesteśmy typem majsterkowicza.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x