Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Czy warto mieć mozaikę w łazience?

Czy warto mieć mozaikę w łazience?

Mozaika, to nic innego jak dekoracja artystyczna, która może występować w formie ornamentu, czy też obrazu. Mozaika łazienkowa jest zrobiona z małych, różnokolorowych elementów. Mogą niby być dopasować kształtem fragmenty ceramiki, szkła, czy też kamienie. Obecnie mozaika stanowi innowacyjny trend, zwłaszcza jeżeli chodzi o wykończenie łazienki. Mozaika wyróżnia się niezwykłą dekoracyjnością, a do tego są różne możliwości jej układania. Będzie ona kameralnym akcentem, który ozdobi każdą łazienkę.

Zastosowanie mozaiki w łazience

Mozaika łazienkowa wykorzystywana jest zarówno na podłodze, jak również na ścianach. Można nią pokryć, na przykład blaty umywalkowe, fragmenty basenów, brodzików, wypukłe powierzchnie obudowy wanny, zabudowy systemów podtynkowych, czy też ramy luster. Mozaiki, do tego mogą występować jako listwy ozdobne, uzupełnienia, czy też dekoracje. Mozaika łazienkowa doskonale sprawdzi nie szczególnie w miejscach, które się łączą z sufitem, ze ścianą, czy też z innymi elementami, jak i na powierzchniach nieregularnych, takich jak kolumny, wybrzuszenia, czy też łuki. Jak również dobrze będzie prezentowała się w miejscach, które narażone są na wilgoć, a więc na przykład nad umywalką, czy wanną.

Jak dobrze zaplanować mozaikę w łazience?

Mozaikę możemy wykorzystać na przykład jako płytki bazowe, a w takim wypadku będzie ona pokrywała całe ściany. Można też ją potraktować jako bardzo ozdobny dodane, a wtedy jeżeli zostanie ona ułożona w poziomych, czy też pionowych pasach, to pozwoli nam niesamowicie wydzielić strefy, które mają za zadanie spełniać różne funkcje. Do tego, za jej pomocą możemy zbudować ściany zaokrąglone, na przykład te dookoła kabin prysznicowych typu walk-in, czy też za pomocą mozaiki możemy udekorować obudowy umywalek, czy też wanny. Do tego, warto wspomnieć, że dzięki mozaice jesteśmy w stanie stworzyć prawdziwe, ścienne obrazy, a w tym celu musimy wybrać jedynie odpowiedni rodzaj płytek. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://imozaiki.pl/pages/mozaika-lazienkowa.

Układanie mozaiki

Wiele osób uważa, że mozaika jest bardzo ciężka jeżeli chodzi o jej układanie, ale warto wiedzieć że wcale nie jest to takie skomplikowane, jak może nam się wydawać. Warto wiedzieć, że mozaika jest sprzedawana w arkuszach, gdzie poszczególne płytki mogą być łączone siatką zrobioną z tworzywa, czy też taśmą, a niekiedy możemy spotkać się z tym, że nie są one wcale rozdzielane. Tak naprawdę zadanie ułożenia mozaiki może nam przypominać układanie płytek o dużych rozmiarach. W sposób podobny musimy przygotować ściany, a więc oczyścić je, wyrównać, a następnie zagruntować.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x