Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Dlaczego warto kupować meble drewniane?

Dlaczego warto kupować meble drewniane?

Najbardziej uniwersalny materiał, który wkomponuje się w każde wnętrze to drewno. Meble z tego tworzywa są trwałe, praktyczne, uniwersalne i wytrzymałe oraz towarzyszą nam przez wiele lat. Jakie są ich zalety i jak je wybrać dowiesz się poniżej.

  1. Jakie są zalety mebli drewnianych?
  2. Jak wybrać meble drewniane?
  3. Jak najlepiej dbać o drewno?

Jakie są zalety mebli drewnianych?

Niezawodne meble drewniane służą nam całe życie, jeśli wybierzemy najlepszy materiał. Nie zawierają substancji chemicznych, dzięki czemu są ekologiczne.  Kolejną zaletą jest antystatyczność, co pozwala alergikom na cieszeniem się meblami. Drewno jest także uniwersalne, dlatego meble będą pasowały do każdego stylu. Wybierając komody drewniane możemy mieć pewność, że się będą dobrze prezentowały w salonie i  pozwalały na cieszenie się ich przyjemnym zapachem. Każdy fragment drewna jest wyjątkowy, dzięki czemu każdy mebel będzie jedyny w swoim rodzaju.

Jak wybrać meble drewniane?

Dobrej jakości meble drewniane nie są łatwo do znalezienia. Godnym polecenia miejscem jest nature style, firma, która oferuje ręcznie robione mebla. Wybiera się tam najlepsze kawałki drewna, z którego potem wycina się deski. Materiał zostawia się na pół roku, aby później mógł suszyć się w specjalnym pomieszczeniu 6 miesięcy. Dopiero po tym czasie można zacząć obrabiać drewno. W swojej ofercie posiadają meble olchowe, dębowe, sosnowe czy białe brzozowe. Warto zaufać specjalistom z wieloletnim doświadczeniem, którzy tworzą meble własnoręcznie i cieszyć się nimi przez wiele lat.

Jak najlepiej dbać o drewno? 

Meble drewniane pokrywa się warstwami z różnych materiałów i to od niego zależy, w jaki sposób o nie zadbamy. Lakierowane meble są odporne na wodę i alkohol. Warto przetrzeć je wilgotną szmatą lub zaaplikować specjalne mleczko. Te, które są pokryte bejcą, nie są odporne na wodę, dlatego trzeba je czyścić na sucho, inaczej stracą swoje właściwości. Meble pokryte woskiem potrzebują specjalnego mleczka i bawełnianej szmatki. W taki typ mebli może łatwo wniknąć brud, dlatego powinno się regularnie ścierać z nich kurz. Istotną informacją jest także fakt, że na takich stołach czy komodach nie stawia się gorących lub mokrych przedmiotów, ponieważ powodują odbarwienie się powierzchni. Meble drewniane olejowe potrzebują specjalnego mleczka, które nakłada się na wełnę stalową i delikatnie poleruje. Na co dzień można użyć szmatki zwilżoną wodą. Niezależnie od rodzaju pokrycia, każdy typ jest dobry i spełni swoją funkcję czy to w salonie, czy w sypialni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x