Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Wygodna poduszka dla każdego

Wygodna poduszka dla każdego

Przy wyborze poduszki często stajemy przed dylematem, ponieważ na rynku dostępna jest ogromna gama produktów i wszystkie służą temu samemu: zapewnieniu użytkownikowi wygodnego wypoczynku.

Dobra poduszka, która ma zapewniać prawdziwy komfort i przynosić zdrowy sen, powinna spełniać kilka wymagań. Po pierwsze, powinna podtrzymywać kręgosłup w jego naturalnej pozycji, po drugie – musi pasować do Twojej pozycji do spania, po trzecie powinna być wygodna i elastyczna, no i po czwarte, jeśli cierpisz na alergię, musi być wykonany z materiałów hipoalergicznych i odporny na roztocza.

Wybór poduszki w zależności od pozycji do spania

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki, jest jej kształt, czyli to, czy potrzebujemy poduszki profilowanej czy klasycznej. Wybór jest uzależniony głównie od tego, w jakiej śpimy pozycji. Mówiąc ogólnie poduszki profilowane dopasowują się do linii ciała, w szczególności głowy, szyi i ramion. Nadają się do spania na boku i na plecach. Klasyczną poduszkę wybierają osoby, które lubią spać na brzuchu lub często zmieniają pozycje.

Na plecach

Osoby śpiące na plecach potrzebują wyższej, średnio miękkiej poduszki o anatomicznym kształcie. Poduszka musi utrzymywać kręgosłup w naturalnie wygiętej pozycji i odpowiednio podpierać ramiona i szyję. Taką poduszką jest Tempur Millennium, poduszka o ergonomicznym kształcie, wyprofilowanym tak, aby zapewnić solidne podparcie szczególnie w szyjnym odcinku kręgosłupa. Można ją zobaczyć na salonsnu.pl/poduszki-tempur/111-poduszka-millennium-tempur.

Na brzuchu

Jeśli lubisz spać na brzuchu, potrzebujesz miękkiej, niskiej poduszki, która zapobiegnie nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa. Ciekawym produktem jest poduszka Tempur Ombracio, która swoim kształtem przypomina czteroramienną gwiazdę. Taki kształt daje możliwość wygodnego „objęcia” poduszki i przyjęcia wygodnej pozycji leżąc na brzuchu. 

Na boku

Jeśli wolisz spać na boku, potrzebujesz wyższej, mocniejszej, anatomicznie ukształtowanej poduszki, która utrzyma Twoje ciało we właściwej pozycji. Podczas snu na boku ważne jest, aby głowa nie zwisała w powietrzu, dlatego potrzebujesz wyprofilowanej poduszki, która zapewni odpowiednie podparcie dla głowy i szyi.

Poduszki uniwersalne

Jeśli często zmieniasz pozycję podczas snu, potrzebujesz regulowanej poduszki, odpowiedniej do spania na boku, brzuchu i plecach. Wybierz średnio miękką i średnio wysoką poduszkę z mocnym i elastycznym wypełnieniem. Świetnym wyborem będzie poduszka o tradycyjnym, pełnym kształcie taka jak Tempur Traditional. Znajdziesz ją na  salonsnu.pl/poduszki-tempur/26-poduszkatempur-traditional. Można ją uformować do wybranej w danym momencie pozycji. Unikalny materiał tempur doskonale dopasuje się do krzywizn kręgosłupa i zapewni odpowiednie podparcie. Gdy wstaniesz lub zmienisz pozycję, poduszka uformuje się na nowo. To idealne rozwiązanie dla osób, które często zmieniają pozycję podczas snu.

Szeroka gama modeli poduszek Tempur, z których niektóre przedstawiono powyżej, pomoże wybrać produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo poduszki te stworzone są z wygodnych, hipoalergicznych materiałów, co sprawia, że od lat cieszą się dobrą opinią zadowolonych klientów.

https://www.youtube.com/watch?v=MrJH5m6voas
artykuł sponsorowany.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x