Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Drewniany regał na książki

Drewniany regał na książki

Z książkami nie ma problemu, jeżeli mamy ich kilka w domu. Zawsze znajdzie się odpowiednie miejsce dla nich. Jeżeli jednak z kilku pozycji rośnie nam zdecydowanie większa ilość, zaczynamy rozglądać się za jakimś nowym rozwiązaniem. Drewniany regał na książki może okazać się najlepszym wyjściem z sytuacji. Powstaje oczywiście pytanie – jakich rozmiarów ma to być mebel. Odpowiedź jest po naszej stronie. Wszystko zależy od naszych planów. Warto rozważyć kilka popularnych opcji.

Nie będzie tajemnicą, jeżeli powiemy, że w dużej mierze wybór wielkości mebla zależy od tego, ile mamy miejsca w mieszkaniu. Raczej trudno sobie wyobrazić sytuację, żeby książki nagle zaczęły się pojawiać w naszym otoczeniu w sposób przypadkowy. Najczęściej jest to wynik albo naszej pracy zawodowej – jesteśmy np. nauczycielami, wykładowcami, studentami. Albo jest to nasza pasja, polegająca na tym, że nie tylko czytamy książki, nie tylko je wypożyczamy, to jeszcze kupujemy. Stąd w końcu pojawia się pomysł na drewniany regał, albo nawet dwa lub trzy.

Drewniany regał – klasyczny rozmiar

Wyobraźmy sobie, ze wcale nie mamy aż tyle miejsca, żeby wszystko nam się zmieściło. Jeżeli dobrze pomyślimy, to starczy raptem na klasyczny rozmiar i jedyne o czym możemy pomyśleć, to jeden drewniany regał, nie więcej. Nie jest to wcale sytuacja bez wyjścia. Zastanówmy się wtedy, na ile może być on głęboki. Regały są różne – pomieszczą jeden lub dwa rządy na jednej półce. Gdyby to nam nie wystarczyło, zdecydujmy się na trochę dłuższą półkę, w której zmieścimy jeszcze jeden rząd. Owszem, ma to minusy, ponieważ widoczny będzie tylko ten pierwszy. Kiedy zaczniemy szukać czegoś konkretnego, może się okazać, że szybciej będzie, jak pójdziemy po tę pozycję do biblioteki, niż samemu przekopując się przez nasze zbiory.

Kolejne miejsca na regały

Zatem mielibyśmy jeden problem z głowy. Nie martwmy się w tej sytuacji na zapas. Każda osoba, która kolekcjonuje książki, wcześniej czy później będzie organizować najbliższą przestrzeń z myślą o nich. Znajdzie kolejne miejsca na regały. Jak nie w salonie, to w przedpokoju, a jak nie tam, to jeszcze gdzie indziej – na przykład w pokoju dziecka jeden skromny mebel, w drugim pokoju – podobnie. W pomieszczeniu do pracy, czy w sypialni. Znajdzie się na pewno miejsce. O to można być spokojnym.

Przejrzyście

Posiadanie regału, który jest dedykowany książkom, bardzo nam pomoże. Uporządkuje nieco wnętrze, sprawi, że wokół nas będzie nieco bardziej przejrzyście. Wreszcie będziemy je mieli w jednym miejscu. Jeżeli więc mamy taką możliwość, to nie ma co zwlekać z decyzją. Im szybciej ją podejmiemy, tym lepiej dla naszego komfortu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x