Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Półki drewniane w stylu skandynawskim

Półki drewniane w stylu skandynawskim

Jeżeli weźmiemy pod uwagę style wnętrzarskie, te najbardziej popularne, to okaże się, że nie we wszystkich znajdziemy przepis na naturalne elementy wystroju wnętrz. Nie wszystkie stawiają na przykład na drewno, które kojarzy się z klasycznym wystrojem. Oczywiście każdy taki model mieszkania jest umowny i nie ma twardej kodyfikacji, które nie pozwalałaby na umieszczenie tego typu dodatków, czy nawet mebli. Półki drewniane będą jednak bardziej pasowały tam, gdzie wystrój jest dedykowany konkretnym rozwiązaniom.

Weźmy na przykład bardzo popularny w Polsce styl skandynawski, w którym stawia się na funkcjonalność i wygodę. Nie stawiamy tutaj na zdobienia, paletę kolorów. Raczej ma być lekko i przejrzyście. Jest to jednak ten styl, który bliski jest naturze. W artykułach dedykowanych tym zagadnieniom, spotkamy się z opisem, który powie nam, że sprawdza się tutaj na pewno len, bawełna, jak i drewno. Zatem, jeżeli tutaj zdecydujemy się na półki drewniane, będzie to właściwe rozwiązanie.

Czy jesteśmy niewolnikami

Oczywiście powstaje pytanie, czy jesteśmy niewolnikami poszczególnych pomysłów na style wnętrzarskie. Odpowiedź jest jednoznaczna. Oczywiście, że nie. Trudno sobie wyobrazić, żebyśmy decydowali się mieszkać w miejscu, gdzie nie czujemy się dobrze lub jakiś element nas nie przekonuje. Jednak w takich stylach, jak nowojorski, glamour, czy art deco – królują blichtr i luksus. Owszem, drewno, ze względu na swoją cenę, również może być oznaką luksusu, ale te wymienione pomysły bardziej wybiegają w przyszłość, ewentualnie łączą różne rozwiązania, ale niekoniecznie takie, w których drewno jest tutaj ważnym aspektem.

Drewniane półki

Dlatego, jeżeli będziemy w rodzinnym gronie lub indywidualnie mierzyć się z materią projektowania naszych pomieszczeń, warto mieć na uwadze, w jakich wnętrzach najlepiej będą pasować naturalne przedmioty, w tym drewniane półki. Takim dobrym przykładem oprócz stylu skandynawskiego jest również rustykalny. W którym na pierwszym planie pojawia się naturalność, musi być tutaj przytulnie i odznaczać się szlachetną prostotą. Pomieszczenia w tym modelu inspirowane są prowincją. Dzięki czemu kamień, jak i drewno, to coś, co pojawia się w nich w sposób oczywisty.

Wybór należy do nas

Za każdym razem musimy jednak pamiętać, że wszystko ostatecznie zależy od nas i od naszych priorytetów. Jeżeli stawiamy w swoim życiu na ekologię, to drewno w naszym otoczeniu będzie pierwszym wyborem. Zapewne też wtedy tak będziemy myśleć o naszym mieszkaniu, aby było ono odbiciem naszych wartości. Trudno przecież sobie wyobrazić, byśmy szli na kompromisy, które by nas pozbawiały tego, co dla nas ważne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x