Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Filtr wody do ekspresów do kawy BOSCH

Filtr wody do ekspresów do kawy BOSCH

Filtr wody do ekspresów do kawy Bosch jest jednym z najbardziej ekonomicznych i prozdrowotnych elementów, które można zaaplikować w swoim ekspresie do kawy. To firma z historią, która sprzedaje najwyższej jakości produkty cieszące się wysoką sławą i powszechną renomą. W przypadku filtrów do ekspresów jest podobnie – bardzo dobrze oczyszczają wodę poprawiając jej jakość. Jednak niewiele osób wie w jaki sposób działają?

Filtr wody do ekspresów do kawy Bosch – metody funkcjonowania

Filtry wody Bosch potrafią w bardzo skuteczny i przede wszystkim szybki sposób oczyścić wodę wodociągową. Jest to niezwykle ważny punkt podczas przygotowywania perfekcyjnej kawy. Bowiem profesjonalni bariści nie bez przyczyny patrzą na dosłownie każdy etap produkcji kawy – od mielenia, przez parzenie po nawet czystość używanych naczyń. Dlatego chcąc uzyskać najwyższej jakości kawę poleca się stosować filtr wody do ekspresów do kawy Bosch.

Jego działanie opiera się na absorpcji szkodliwych mikrocząsteczek znajdujących się w wodzie, a niewidocznych gołym okiem. W wyniku tego woda staje się wolna od chloru, pestycydów czy nawet niewielkich ilości metali ciężkich mogących powodować zatrucia. Woda wodociągowa jest przebadana i zawiera dopuszczalne ilości tych składników – jednak dalej znajdują się w jej składzie. Aby mieć pewność, że pije się kawę, do której użyta została woda pozbawiona tych elementów należy zastosować filtr wody do ekspresów do kawy. Bosch to marka produkująca filtry jednocześnie zmiękczające zbyt twardą wodę. W Polsce twardość wody występuje na zbyt dużym poziomie – żywica jonowymienna filtra potrafi zmiękczyć jej skład usuwając jony metali wytrącających się w postaci szaro-białego osadu.

Kamień w ekspresie – dlaczego?

Tak zwany ,,kamień” w ekspresie to nic innego jak wcześniej wspomniany osad. Wiele ekspresów, ale też dzbanków elektrycznych czy czajników posiada taki osad, który znacznie pogarsza smak spożywanej wody. Aby uwolnić się od tego problemu na zawsze wystarczy stosować filtr wody do ekspresów do kawy Bosch!

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x