Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak dobrać odpowiedni model moskitiery?

Jak dobrać odpowiedni model moskitiery?

Zbliżające się lato zachęca wiele osób do częstszego wietrzenia pomieszczeń, a niekiedy – do spania przy otwartych oknach. Trzeba niestety liczyć się z tym, że wiele owadów traktuje to jako okazję do odwiedzenia naszego domu lub mieszkania. Wizyty os, komarów czy much mogą być dla wielu osób uciążliwe: zakłócają one wypoczynek, boleśnie kąsają lub samą swoją obecnością i charakterystycznymi dźwiękami nie pozwalają zasnąć.

Sposoby na owady

Dla niektórych osób najprostszym sposobem radzenia sobie z tymi niechcianymi gośćmi jest zakup repelentów – środków chemicznych, odstraszających owady. Trzeba liczyć się jednak z tym, że ich skuteczność bywa niewielka, a systematyczne stosowanie może skutkować wystąpieniem u użytkownika reakcji alergicznych.

Z tego względu wielu specjalistów rekomenduje zamontowanie specjalnych moskitier, które, przepuszczają świeże powietrze, równocześnie skutecznie uniemożliwiając przedostanie się do naszego domu uciążliwych insektów. Oferta wysokiej jakości moskitier dostępna jest na stronie: https://polskierolety.pl/oferta/moskitiery, gdzie znaleźć można wygodne moskitiery ramkowe, które zapewnią skuteczną izolację okien i drzwi.

Moskitiery – charakterystyka różnych modeli

Na rynku dostępne są różnorodne modele tego sprzętu, dzięki czemu osoby, zainteresowane zakupem, nie powinny mieć problemu z doborem moskitiery, idealnie dopasowanej do swoich potrzeb. Różnorodność asortymentu, którą oferuje m.in. oferta firmy Roltex z Lublina, pozwala również na dostosowanie typu moskitiery do warunków, w jakich będzie funkcjonować zabezpieczenie okna. Jakie rodzaje tego wyposażenia cieszą się obecnie największą popularnością?

Rolety Lublin

Moskitiera okienna ramkowa

Ten typ moskitiery składa się z wykonanego z aluminium profilu oraz siatki z włókna szklanego. Jej montaż jest niezwykle prosty: używa się do tego specjalnych, obrotowych uchwytów. Dzięki temu, że konstrukcja jest oparta właśnie na nich, po zamontowaniu moskitiery można bez problemu otwierać oraz zamykać okna. Może ona zostać również z łatwością zdemontowana w sezonie jesienno-zimowym i użyta ponownie, wraz z nastaniem cieplejszych dni.

Moskitiera okienna rolowana

Ten rodzaj moskitiery również wykonany jest z włókna szklanego. Składa się z kasety oraz systemu aluminiowych prowadnic, a całość może być montowana za pomocą taśmy piankowej lub przykręcana przy użyciu klipów.

Moskitiera drzwiowa

Moskitiery tego typu świetnie sprawdzą się jako zabezpieczenie drzwi balkonowych. Wykonane są z włókna szklanego, a ich konstrukcja może być różnoraka – można spotkać na rynku zarówno modele rolowane, jak i zawieszane na odrębnych zawiasach lub przesuwne, jedno- lub wieloskrzydłowe.

Moskitiera plisowana

To jeden z najnowszych modeli, spośród spotykanych w handlu moskitier. W ich przypadku cała siatka może być, dzięki zastosowaniu plisów, schowana w prowadnicy, a przez to niewidoczna. Model ten charakteryzuje się przy tym wysoką odpornością na uszkodzenia.

Szeroka oferta moskitier, dostępnych na rynku, pozwala również z łatwością dobrać model, który będzie idealnie współgrał z aranżacją wnętrza oraz kolorystyką zamontowanej przez nas stolarki otworowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x