Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Garaż – wykorzystanie blachy trapezowej

Garaż – wykorzystanie blachy trapezowej

Wykorzystanie blachy trapezowej w budownictwie jest naprawdę różnorodne. Niegdyś stosowana jedynie w obiektach przemysłowych i magazynowych a dziś znajduje się ją dosłownie wszędzie. Elementy dachu z wykorzystaniem tego typu blachy mogą być znacznie grubsze i mocniejsze. Widoczne jest to podczas intensywnych opadów deszczu i gradu, ponieważ dach nie przecieka a blacha nie uległa zagnieceniu. Specyficzny wzór fali i bogata kolorystyka zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Blacha trapezowa na garaż

Garaże różnią się między sobą szeregiem cech. Kojarzą nam się głównie z miejscem, które ma być tylko praktyczne. Poza przechowywaniem w nim samochodu, sprzętu sportowego, ogrodniczego i różnego rodzaju narzędzi, można ciekawie go wykorzystać. Garaż może być zadbany, przejrzysty i dopasowany idealnie do naszych potrzeb. Najważniejszym elementem jest jego solidna konstrukcja i zadaszenie. 

Jaki materiał wybrać na garaż? Najlepszym rozwiązaniem jest blacha trapezowa, która jest odporna na ciężkie warunki pogodowe. Taki dach nie przepuści wody podczas obfitego deszczu i nie ulegnie zagnieceniu, gdy jest gradobicie. Na jej popularność wpływa również:

  • szeroka gama kolorów,
  • wielkość blach – dopasowane do obiektu,
  • specyficzny falisty kształt,
  • łatwość montażu,
  • niski koszt.

Rodzaje i charakterystyka garaży

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje garaży:

  • garaż w budynku (umiejscowienie garażu w bryle budynku),
  • garaż wolnostojący (postawiony niedaleko domu).

W ostatnimi czasy powstaje coraz więcej garaży blaszanych. Zdecydowana ich większość znajduje się na terenie dużych miast, gdzie zaczyna brakować miejsc do parkowania samochodów. Zaletą tego typu konstrukcji jest jej niska cena oraz łatwość i szybkość montażu. Taki garaż zabezpieczy nasz samochód przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Może też być idealnym miejscem do trzymania rowerów, zapasu kół czy innych przedmiotów, których nie wykorzystujemy każdego dnia. Jest on dodatkowym pomieszczeniem, który można w bardzo fajny sposób zaaranżować. 

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x