Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Garderoba idealna – jak wybrać szafę do z której będziemy zadowoleni?

Garderoba idealna – jak wybrać szafę do z której będziemy zadowoleni?

Pojemna szafa lub też obszerna garderoba to obowiązkowy mebel w każdym domu. Dzięki temu, że zdecydujemy się na taką właśnie szafę zyskujemy ogromne możliwości przechowywania w komfortowy sposób ubrań, domowych tekstyliów, pościeli oraz wielu innych, domowych przedmiotów, które przecież też muszą mieć swoje miejsce. Oczywiście, każdy z nas dysponuje nieco inną ilością wolnej przestrzeni pod taką szafę, do wyboru jednak mamy wiele różnorodnych jej projektów, które warto przeglądnąć w poszukiwaniu tego najbardziej praktycznego do zastosowania w naszym pomieszczeniu. Na szczególną uwagę zasługuje szafa z szufladami w środku ze sklepu meblini.pl, w których dodatkowo zyskujemy możliwość wygodnego przechowywania drobniejszych przedmiotów w dolnych partiach takiej garderoby. Dzięki szufladom możemy mieć do takich przedmiotów ułatwiony dostęp. Szuflady prezentują się też bardzo elegancko i sprawiają, że wygląd takiej szafy jest ciekawszy. 

Jak w praktyce może wyglądać taka szafa? 

Kluczowy jest sposób jej otwierania, gdyż to bardzo mocno warunkuje jej projekt. Dwoma podstawowymi rodzajami takiej garderoby jest szafa z drzwiami dwuskrzydłowymi (także w wersji łamanej) oraz szafa z drzwiami przesuwnymi. Tutaj nasz wybór powinien być podyktowany tym, jaką ilością miejsca dysponujemy oraz tym, aby dostęp do szafy rzeczywiście był wygodny. Szuflady zazwyczaj są projektowane tak, że znajdują się bezpośrednio pod częścią główną szafy, czyli pod drzwiami. W zależności od modelu mogą to być nawet dwa ich rzędy. 

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? 

Kupując taką szafę na pewno powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to, jak prezentuje się ona z zewnątrz, ale i na to, jaki ma w środku układ oraz wyposażenie wewnętrzne. Dzięki temu szafa może być nie tylko duża, ale i pakowna. Kolejnym atutem dużej garderoby może być wbudowane oświetlenie.

Jakie połączenia kolorystyczne są obecnie modne? 

Bardzo modne są modele szaf utrzymanych w jasnej kolorystyce. Z pewnością więc dobrym pomysłem jest biała lub też szara garderoba. Jednolity kolor na froncie takiej szafy może być wykonany na wysoki połysk, ale też bardzo praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie na drzwiach frontowych lustra. Z jednej strony doda ono przestronności każdemu pomieszczeniu, w którym taka szafa będzie miała się znaleźć, a z drugiej strony ma ono swoją funkcję praktyczną- będzie nam ułatwiać przygotowanie się do wyjścia. Bardzo ciekawymi modelami szaf są również propozycje łączone, gdzie pięknie wybarwiony, ciepły odcień drewna łączy się z chłodną bielą lub też szarością na wysoki połysk. Oprócz modeli ze standardowymi uchwytami zwróćmy także uwagę na te szafy, które takich uchwytów nie posiadają- prezentują się one bardzo minimalistycznie i nowocześnie. W takim przypadku wygodne otwieranie szuflad zaprojektowane zostaje chociażby poprzez specjalne wgłębienie we froncie. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x