Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak optycznie powiększyć mały salon?

Jak optycznie powiększyć mały salon?

Małe salony stały się częstym problemem ludzi, którzy zamierzają przeprowadzić remont tego pomieszczenia. Mimo, że salon ma pewne ograniczenia w aranżacji, to wciąż staramy się szukać jakiegoś rozwiązania, aby powiększyć wnętrze. W niniejszym poradniku pokażemy, jak optycznie powiększyć mały salon, wykorzystując odpowiednie dekoracje oraz podpowiemy, czego należy unikać podczas aranżacji takiego wnętrza.

Jak rozpocząć aranżację małego salonu?

Aranżacje małego salonu trzeba dobrze przemyśleć, aby maksymalnie zagospodarować tę niewielką  przestrzeń, to zadanie ułatwią ci porady dotyczące aranżacji wnętrz na Celnie lub na innych blogach wnętrzarskich, które znajdziesz w sieci. Zacznij od wyboru stylu, który najbardziej ci odpowiada. Gdy już to zrobisz, musisz dokładnie przemyśleć, jakie meble, z tych które obecnie masz w mieszkaniu, wymagają wymiany, a jakie mogłyby pasować do stylu, który zamierzasz zrobić. Zwróć również uwagę na kolorystykę ścian. Kolor jest niezbędnym elementem dekoracyjnym, a odpowiednio dobrany może skutecznie powiększyć nawet najmniejsze pomieszczenie. W małych salonach zdecydowanie odradza się stosowanie ciemnych barw, najlepiej postawić na białe lub kremowe ściany.

Jak optycznie powiększyć mały salon?

Niektóre małe salony nie mogą być urządzone, ponieważ warunki nie są odpowiednie. W mniejszych pomieszczeniach powinny się znaleźć takie meble, z których korzystamy na co dzień. Niemniej jednak niektóre zajmują strasznie dużo miejsca i zapełniają wolną przestrzeń. W tym celu niektórzy robią specjalistyczne remonty i łączą ze sobą inne pomieszczenia, aby uzyskać efekt większego salonu. Jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych remontów, warto sięgnąć po inne sposoby. Przede wszystkim spraw, aby ściany były jasnego koloru. Jasne kolory w małych pomieszczeniach mogą sprawiać wrażenie większej przestrzeni. Zaopatrz się w specjalne wysokie szafy ze wmontowanym, przesuwanym lustrem. Nie dość, że szafa z przesuwanymi drzwiami ułatwi ci dyspozycyjność, to lustro nada powiększony efekt optyczny pomieszczenia i nie ograniczy miejsce w pomieszczeniu. Możesz także spróbować wykorzystać jedno duże lustro na ścianie, aby uzyskać jeszcze większy efekt optyczny twojego wnętrza. Dobrze by było, aby podczas aranżacji były duże okna. Okna w tym przypadku, mogą być zamiennikami luster, które nadadzą więcej przestrzeni zewnętrznej i więcej naturalnego światła.

Czego unikać podczas aranżacji salonu?

Małe salony wymagają więcej uwagi ze względu na ograniczenie w przestrzeni. W tym celu proponowane są różne poradniki, aby łatwo i skutecznie powiększyć optycznie salon, wykorzystując przy tym odpowiednie materiały. Jednak niektóre meble, czy dekoracje są nam potrzebne przy aranżacji i mogą zajmować dużo miejsca. Dalego przed rozpoczęciem dekorowania małego salonu, pozbądź się większych mebli i zaopatrz się w mniejsze. Im mała i wąska szafka, tym więcej przestrzeni przy małych salonach. Podobnie jest z różnymi dekoracjami, jednakże w tym przypadku należy ograniczyć je do ilości. Aby skutecznie powiększyć optycznie mały salon, kolor ściany nie może być ciemniejszy oraz nie posiadał wyraźnego kontrastu. Kontrast może powodować chaotyczny klimat, dzięki czemu możemy odnieść klaustrofobiczne wrażenie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x