Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak za pomocą światła ocieplić skandynawskie wnętrze?

Jak za pomocą światła ocieplić skandynawskie wnętrze?

Wnętrze skandynawskie zdecydowanie można określić jako dekoratorski hit. Takie wnętrze bardzo dobrze prezentuje się wizualnie, a stonowana kolorystyka sprawia, że przebywanie w pomieszczeniach nie jest przytłaczające. Często jednak zdarza się, że w mieszkaniu urządzonym w stylu skandynawskim brakuje kropki nad i, gdyż klimat wnętrza jest dość chłodny. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia można w łatwy sposób ocieplić skandynawskie wnętrze i cieszyć się zaletami, które z takiego wnętrza płyną.

Madam Stoltz – lampa, która wprowadzi do pomieszczenia naturę

Jednym z najłatwiejszych sposobów na ocieplenie wnętrza skandynawskiego jest zastosowanie oświetlenia z materiałów naturalnych, jak na przykład lampy Madam Stoltz. Ratan, bambus, papier i drewno to materiały, które we wnętrzu skandynawskim prezentują się najlepiej, gdyż styl ten z założenia ma wprowadzać elementy natury do mieszkania. Naturalne lampy występują najczęściej w ciepłych barwach, takich jak delikatne beże, dlatego też z powodzeniem przełamią najbardziej chłodny klimat wnętrza.

House Doctor – lampy, które odmienią każde wnętrze

Kolejnym sposobem na to, by ocieplić przestrzeń, jest zastosowanie kilku punktów świetlnych. Warto więc zastanowić się, co poza miejscami centralnymi chcielibyśmy oświetlić. Posiadacze kącika czytelniczego mogą ustawić lampę stojącą obok fotela. Z kolei stołowa lampa House Doctor ustawiona na komódce, regale, czy też na biurku wprowadzi do mieszkania wyjątkowy klimat. Oświetlenie w wielu miejscach jest niezwykle przydatne, gdyż podczas zimowych dni nie trzeba włączać lampy centralnej, chcąc wygonić z pomieszczenia narastający mrok.

Ferm LIVING – lampa, która ozdabia wnętrze o każdej porze dnia i nocy

Jak wiadomo, ciepłe światło jest tym, co wprowadza do pomieszczenia wyjątkowy nastrój, stąd tak wiele osób genialnie czuje się we wnętrzu oświetlanym naturalnym blaskiem świec, czy też delikatnym, rozproszonym światłem niewielkiej lampki. Za dnia jednak ani światło lamp, ani świec nie jest potrzebne. Co zrobić, aby wówczas skandynawskie wnętrze prezentowało się ciepło i przytulnie? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie designerskich lamp, które podobają się domownikom niezależnie od tego, czy są włączone, czy też nie. Lampy ferm LIVING dostępne są w wielu odsłonach, co oznacza, że każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie lampę. Jeśli we wnętrzu występuje wiele ciemnych elementów, warto wybierać lampy w ciepłych barwach, mosiężne, bądź łączące różne style i dodatki.

Designerskie lampy podkreślą kluczowe elementy wnętrza

Chcąc sprawić, by skandynawskie wnętrze prezentowało się stylowo, a zarazem przytulnie, można zastosować oświetlenie w nieco inny sposób. Z pewnością w takim wnętrzu znajdują się dekoracje, które czynią je przytulnym. Są to najczęściej obrazy, rodzinne fotografie, makramy, czy rękodzieło. Za pomocą lamp można delikatnie oświetlić takie elementy, na przykład stosując kinkiety, lampy stojące, czy też wiszące. Dzięki takim rozwiązaniom kluczowe elementy mieszkania w stylu skandynawskim będą pięknie się prezentować, nie tylko za dnia, ale również po zmroku.

Nowoczesne lampy, elementy oświetlenia domu dostępne są w sklepie https://amazingdecor.pl/kategoria/dom/oswietlenie-dom/.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x