Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jaką maszynę do szycia kupić?

Jaką maszynę do szycia kupić?

Dawniej maszyny do szycia kojarzyły nam się wyłącznie z nieodłącznym elementem wyposażenia naszych babć oraz mam, które najczęściej umilały sobie czas robótkami ręcznymi. W związku z tym chętnie przerabiały one stare ubrania, czy zaszywały dziury w spodniach i bluzkach. Obecnie jednak maszyny do szycia powracają do łask i nabierają całkiem innego znaczenia. Coraz więcej osób, chce podkreślać swój indywidualny styl, czy nadać drugie życie znoszonym ubraniom. Wobec tego maszyna do szycia okazuje się niezbędna. Jednak jak ją wybrać?

Odpowiedni rodzaj maszyny do szycia

Obecnie na rynku maszyn do szycia mamy do wyboru trzy ich rodzaje. Pierwszym z nich są maszyny do szycia mechaniczne, które dość mocno czerpią z klasycznych modeli. Maszyny do szycia Łucznik, które działają w oparciu o zmechanizowany system są dość proste w obsłudze, a szybkość pracy zależy głównie od tego z jaką mocą naciskamy na mechanizm ukryty w pedale. W sposób manualny również następuje dobranie poszczególnych parametrów urządzenia. Kolejnym rodzajem są maszyny do szycia elektroniczne, w przypadku których wszystkie parametry ustawiane są w sposób automatyczny. Oczywiście ustawienia te można modyfikować, a niektóre modele jak np. maszyny do szycia Singer posiadają dodatkowo wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę. Na rynku wyróżnić też można maszyny do szycia komputerowe. Różnią się one od maszyn elektronicznych tym, że pozwalają na zapisanie raz skonfigurowanych ustawień i parametrów w pamięci urządzenia.

Chwytacz wahadłowy czy rotacyjny?

Przy wyborze odpowiedniej maszyny do szycia niezbędne jest również uwzględnienie rodzaju chwytacza. Maszyny z chwytaczem wahadłowym korzystają z klasycznej i pierwotnej wersji tego urządzenia. Posiadają więc one wkładany bębenek na dole urządzenia. Maszyny z chwytaczem rotacyjnym to nieco bardziej nowoczesny model. Posiadają one bębenek wkładany od góry, dzięki czemu czas zmiany jest o wiele krótszy, a także sam proces staje się bardziej komfortowy, co szczególnie da się odczuć przy większych obrotach maszyny.

Ilość ząbków transportujących

Ostatnim, równie ważnym parametrem podczas wyboru maszyny do szycia jest ilość ząbków transportujących. To od nich zależy precyzja szycia, a także szybkość przesuwania materiału. Z łatwością można więc powiedzieć, że im większa liczba ząbków transportujących tym lepiej. Można postawić na modele z 4 ząbkami, aczkolwiek szycie będzie szło nam o wiele sprawniej, jeśli postawimy na zaawansowane modele, które dysponują aż 7 ząbkami transportującymi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x