Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Firany gładkie – kiedy warto się na nie zdecydować?

Firany gładkie – kiedy warto się na nie zdecydować?

Firany zdecydowanej większości z nas kojarzą się z różnego rodzaju wymyślnymi wzorami, które sprawiają, że nasze wnętrza nabierają charakteru. Z drugiej jednak strony niezwykle modne są także firany gładkie, które wnoszą do pomieszczenia sporo elegancji i subtelności. Kiedy warto zdecydować się właśnie na firany gładkie?

Dla wielbicieli klasyki

Zakup firan gładkich dedykowany jest przede wszystkim wielbicielom tradycyjnych, klasycznych rozwiązań. Pasują one bowiem szczególnie do wnętrz urządzonych w eleganckim stylu, które nie potrzebują dodatkowych ozdób. Firany gładkie, takie jak na przykład https://www.firantex.pl/pol_m_Firany_Firany-wg-zdobien_Firany-gladkie-515.html stanowią doskonałe ich dopełnienie, lecz jednocześnie nie są zbyt nachalne, nie wychodzą na pierwszy plan. Wielbiciele klasyki mogą zdecydować się na firanki krótkie, choć najbardziej eleganckim rozwiązaniem będzie zakup firan gładkich długich. Te, które wykonane są z cienkich materiałów, idealnie sprawdzają się także zimą, gdy zależy nam na tym, aby firana przepuszczała ciepło płynące z kaloryfera. Dzięki lekkiemu materiałowi nie musi rezygnować z jakże dostojnych, długich firan.

Wnętrza zmienne są

Firany gładkie będą doskonałym wyborem dla osób, które często lubią odmieniać swoje wnętrza. Niektórzy co jakiś czas mają potrzebę zmian, a zaczynają przede wszystkim od zmiany wyglądu mieszkania. Nie jest tajemnicą, że wybór konkretnych firan, które dopasowane będą do danego stylu, jest w tym przypadku ryzykowny. Firany te mogą po przeprowadzeniu metamorfozy nie pasować do naszych nowych wnętrz. Dlatego też o wiele lepiej zdecydować się na coś uniwersalnego, co sprawdzi się w każdej sytuacji. Takie właśnie są firany gładkie, które idealnie pasują do każdych wnętrz. Ciekawe efekty można uzyskać, eksperymentując z ich długością. Do nieco bardziej modernistycznych wnętrz będą pasowały krótki firanki o nieregularnie docięte, do eleganckich – klasyczne, długie firany.

Firany nie na pierwszym planie

Firana gładka idealnie sprawdza się we wnętrzach, które cechuje pewien przesyt. Niektórzy uwielbiają bowiem różnego rodzaju dekoracje, które pięknie prezentują się w salonie czy w sypialni, jednak potrzebują one nieco skromniejszego tła, tak aby całość nie była zbytnio przytłaczająca. Firany gładkie idealnie prezentują się na drugim planie, w ciekawy, bardzo subtelny sposób dopełniając nasze wnętrza. Dzięki nim możemy być pewni, że nasze mieszkanie nie będzie wyglądało pstrokato, nie uzyskamy również efektu przesycenia wizualnego. Firany gładkie pięknie prezentują się w oknach także z zewnątrz, co jest szczególnie istotne dla właścicieli domów wolno stojących.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x