Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jaki obraz do salonu wybrać?

Jaki obraz do salonu wybrać?

Obraz może stać się prawdziwą ozdobą salonu, pod warunkiem że zostanie właściwie dopasowany do aranżacji pomieszczenia. W tym artykule znajdziesz garść porad dotyczących tego, jak udekorować salon efektownym obrazem.

Jaki obraz do salonu klasycznego?

Jeśli posiadasz salon urządzony w stylu klasycznym, to najlepszą decyzją jest wybór obrazów, które również nawiązują do klasyki malarstwa. Modernizm, symbolizm, realizm to kilka z popularnych nurtów w sztuce, które świetnie wpiszą się w klasyczny wystrój. Możesz postawić na portrety, martwą naturę czy pejzaże. Motywy te zawsze prezentują się dobrze i znakomicie udekorują przestrzeń.

Zwróć też uwagę na ramę. Nieskomplikowane, proste ramy nadają się do każdego wnętrza, nigdy nie wyjdą z mody i będą wyglądały dobrze nawet wówczas, gdy postanowisz zmienić aranżację swojego mieszkania. Jeśli jednak chcesz, aby obraz stał się centralnym elementem pomieszczenia, postaw na obraz w bogato złoconej ramie, z dużą ilością zdobień – dzieło to zwróci uwagę każdej osoby, która wejdzie do pokoju. Dzieło tego typu najlepiej zawiesić na dużej, pustej ścianie.

Obraz w salonie nowoczesnym

A jaki obraz sprawdzi się najlepiej w nowoczesnym salonie? Jeśli jesteś miłośnikiem minimalizmu, stylu skandynawskiego i nowoczesnego, postaw na obrazy proste. Najlepiej sprawdzą się wzory geometryczne, zachwycające czystą linią, pomimo swej prostoty. Świetnym wyborem są również dzieła abstrakcyjne, które przyciągają uwagę swym oryginalnym wyglądem.

Podobnie jak w przypadku salonu klasycznego, również tutaj zwróć uwagę na ramę. Pamiętaj, że w nowoczesnym salonie każdy element powinien podkreślać ten styl, dlatego też najlepszym wyborem są oczywiście ramy proste, najlepiej w kolorze czarnym, ewentualnie białym bądź w odcieniu naturalnego drewna.

Gdzie kupić obraz do salonu?

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupowany przez Ciebie obraz do salonu to oryginalne i wyjątkowe dzieło danego artysty, postaw na sprawdzone, godne zaufania sklepy i galerie, takie jak https://www.gallerystore.pl/modernizm. Zakup w polecanym miejscu to gwarancja wysokiej jakości obrazu i jego starannego zapakowania.

Jak i gdzie zawiesić obraz w salonie?

Poza wyglądem obrazu, weź pod uwagę również jego odpowiednie umiejscowienie. Dobrym wyborem jest montaż dzieła na środku dużej, pustej ściany. Możesz też zamontować go nad ulubionym fotelem lub kanapą. Jeśli nie chcesz nabywać dużego obrazu, zdecyduj się na kilka małych i zawieś je obok siebie, tworząc efektowną kompozycję.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x