Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Panele ścienne i sufitowe jako alternatywa

Panele ścienne i sufitowe jako alternatywa

Panele ścienne i sufitowe stanowią alternatywę przede wszystkim dla rozwiązań, które są powszechnie znane i praktykowane. Polegają one na tradycyjnym odświeżaniu wnętrz za sprawą farb lub tapet. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że każdy czytelnik doskonale sobie z tego zdaje sprawę. Tego rodzaju odświeżanie mieszkania jest łatwym sposobem dbania o wygląd i utrzymanie poszczególnych wnętrz w dobrym stanie. Jednak z drugiej strony można założyć, że za każdym razem rodzi się pytanie: czy czegoś nie zmienić lub jak to zrobić, aby rutynę naszego najbliższego otoczenia nieco zmienić.

Odpowiedzią na to pytanie są między innymi panele ścienne i sufitowe. Oczywiście wszystko jest sprawą gustu, a jak mówi stare powiedzenie – jest to jedna z tych rzeczy, o których się nie mówi. Właściwie nie jest to przestrzeń do negocjacji. Każdy ma swoją własną estetykę i na pewno nie podlega ona ocenie. Owszem mówi się przecież, że jakieś rozwiązanie jest ciekawsze, a inne z kolei nie sprawdza się, ale trudno komukolwiek narzucać coś wbrew jego gustowi. Dlatego nie mówimy tutaj o tym, że tradycyjne odświeżanie ścian i sufitów jest passe. Nie. Wręcz odwrotnie. Mówimy, a właściwie polegamy na pewnym podejrzeniu, że i tak prędzej czy później pojawi się pomysł, aby coś zmienić.

Panele ścienne i sufitowe to inna stylistyka

Owszem, jeżeli polegaliśmy do tej pory na intensywnych kolorach, to zapewne pewną rewolucją byłaby zmiana kolorystyki. Na przykład bardziej pastelowa, która wtapia się w pomieszczenie, a nie jest przy tym dominująca. Można na pewno zmienić też rodzaj tapety lub wybrać ten sam gatunek z innym wzorem. To też jest sposób i na pewno dla wielu osób będzie on odpowiedni. Nie zmienia to jednak faktu, że poza tą zewnętrzną zmianą, reszta pozostaje bez zmian. Nadal jest to tapeta lub farba. Panele ścienne i sufitowe wprowadzają nieco inną stylistykę do każdego pomieszczenia. Przede wszystkim nie tylko, że są odpowiedzialne za gruntowną zmianę, to jednocześnie dekorują wnętrze. I to jest chyba ich największa zaleta.

Łatwość montażu i walory akustyczne

Ponadto nie wymagają zarazem nie wiadomo jak gruntownej zmiany. Możemy je wypróbować na fragmencie ściany lub sufitu. Pasek paneli, biegnących nad nami, czy też podobny, ułożony wzdłuż lub wszerz ściany od razu wprowadza wszystkie te elementy, które są dla tego rozwiązania charakterystyczne. Jeżeli dodamy do tego łatwość montażu oraz walory akustyczne, to może się okazać, że osiągamy w ten sposób o wiele więcej niż w tradycyjnym ujęciu. Warto więc poświęcić trochę czasu na to, aby w chwili, kiedy zastanawiamy się nad odświeżającym remontem mieszkania, wziąć wspomniane panele pod uwagę. Nie zawiodą nas, a na pewno wprowadzą wiele dobrego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x