Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Panele ścienne i sufitowe

Panele ścienne i sufitowe

Są do siebie podobne pod jednym względem. Panele ścienne i sufitowe zakrywają w całości powierzchnię ściany lub sufitu lub nie, a niekiedy tworzą ciekawe przepierzenia. Jedno jest pewne – nie będziemy się z nimi nudzić. Wystarczy, że sami zdecydujemy, które są nam potrzebne. Każde z nich najczęściej jest zrobione z drewna i nieco się od siebie różni, przede wszystkim ze względu na sposób ich montowania. Z kolei od nas zależy w tym wypadku, czy jesteśmy w stanie sami je zamontować, czy wolelibyśmy, aby zrobili to za nas specjaliści.

Kiedy myślimy o panelach ściennych i sufitowych najczęściej bierzemy pod uwagę ich cenę, co zrozumiałe, walory estetyczne – bo każdy chce mieć najładniej i oryginalnie. Na pewno, jeżeli mamy tego świadomość, zastanawiamy się, czy chcemy zakryć powierzchnię, na której pojawią się panele, czy też ją odkryjemy. Na klej, czy taśmę, a może używając do tego specjalistycznego sprzętu. Jeżeli to sobie wszystko już omówimy, to pozostaje sprawa tego – kto ma to zamontować. Bardzo często stolarnie zwracają uwagę, że najlepiej będzie, jeżeli to zrobi ktoś z doświadczeniem. Zaoszczędzimy wtedy czas i będziemy pewni, że wszystko zostało wykonane bez zarzutu.

Panele ścienne i sufitowe – łatwy montaż?

Musimy jednak pamiętać, że nie jest to wcale konieczne. Panele ścienne i sufitowe pomimo tego, że są popularne od niedawna, modne ze względu na swoje dekoracyjne właściwości, to również prawdę mówiąc łatwe w montażu. Jeżeli radzimy sobie z trochę bardziej skomplikowanymi domowymi robotami, to powinniśmy sobie z montażem poradzić. Tym bardziej, że gdybyśmy planowali z paneli zrobić przepierzenie, to w sumie sam montaż w niczym nie powinien nas zaskoczyć. Owszem, są przy okazji potrzebne pewne dodatkowe umiejętności. Jak na przykład dokładność, precyzja, równomierne rozmieszczenie.

Sprawa reklamacji

Wiadomo, że dla kogoś, kto robi to pierwszy raz, tego rodzaju prace, nie będą sprawiać większego kłopotu. Dla osoby, która po raz pierwszy się z tym zmierzy, nawet jeżeli ma za sobą inne tego typu prace, być może część czynności wykona nieco dłużej niż profesjonalny rzemieślnik. Jest to o tyle ważne, że decydując się na panele, spotkamy się z informacją, że jeżeli pójdzie nam coś nie tak podczas ich zakładania, nie będą one podlegać reklamacji.

Na co się zdecydować

Prawdę mówiąc nic nie podlega reklamacji, jeżeli coś na własną rękę rozregulujemy tak, że nie będzie się już nadawać do użytku. Dlatego poza wszystkim innym – bądźmy pewni na co się decydujemy. Czy nasze umiejętności są wystarczające, czy też lepiej jednak posiłkować się fachowcami w tej dziedzinie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x