Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Stan deweloperski czy pod klucz – jakie mieszkanie kupić w Krakowie?

Stan deweloperski czy pod klucz – jakie mieszkanie kupić w Krakowie?

Decyzja o zakupie mieszkania w Krakowie nie należy do łatwych ze względu na koszt takiej inwestycji. Trzeba rozważyć też wiele innych związanych z tym kwestii, m.in. to czy lepszą opcją jest kupno nieruchomości w stanie deweloperskim, czy wykończonej pod klucz.

Klienci firmy Ekopark najczęściej wybierają w Krakowie mieszkania w stanie deweloperskim. Jest to rozwiązanie wyróżniające się licznymi zaletami. Przede wszystkim daje możliwość wykończenia mieszkania wedle indywidualnych preferencji – pole do popisu w tym zakresie jest bardzo szerokie. Właściciel sam decyduje, jakie materiały kupić i gdzie, jakie biuro projektowe zatrudnić i jaką ekipę remontową wynająć. Ma pełną kontrolę nad przebiegiem prac. Z drugiej strony musi się liczyć ze sporymi wydatkami na ten cel i poświęceniu całemu przedsięwzięciu dużej ilości czasu, co w pewnych sytuacjach bywa uciążliwe. Poza tym należy brać poprawkę na to, że remonty mają to do siebie, że często nie kończą się w planowanym terminie.

Mieszkanie w Krakowie wykończone pod klucz – to jest ważne!

Mieszkania wykończone pod klucz to coraz popularniejsze inwestycje – Kraków także i pod tym względem jest w stanie poszczycić się na tyle bogatą ofertą, że każda osoba zainteresowana nabyciem gotowego mieszkania znajdzie ofertę odpowiadającą jej potrzebom pod kątem zawartości i ceny. Mieszkanie wykończone pod klucz to świetna opcja dla tych, którzy chcą jak najszybciej wprowadzić się do własnych czterech kątów i nie mają czasu na remonty. Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet wykończeniowy – całą resztą zajmuje się deweloper. W umowie określony jest czas przewidziany na realizację takiej inwestycji – niedotrzymanie terminu pociąga za sobą konsekwencje w postaci karnych odsetek, dlatego sprawdzeni i doświadczeni deweloperzy dokładają wszelakich starań, aby wywiązać się z umowy. Gotowe mieszkanie to z reguły większy wydatek niż lokal w stanie deweloperskim, niemniej za wygodę zwykle płaci się więcej.

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x