Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Zalety automatycznych dozowników mydła

Zalety automatycznych dozowników mydła

Nie sposób nie zauważyć, że na przestrzeni ostatnich miesięcy znacząco wzrosło zainteresowanie żelami antybakteryjnymi oraz wszelkimi środkami odkażającymi. Początkowo duży swój udział miały w tym panujące obostrzenia pandemiczne, jednak z biegiem czasu coraz więcej osób zaczęło dostrzegać korzyści płynące z regularnej dezynfekcji rąk. Zarówno w sklepie, jak i w restauracji czy w środkach komunikacji publicznej, antybakteryjny żel zawsze okazuje się przydatny. Niewielkie opakowania szybko się jednak kończą, może też zdarzyć się, że zapomnieliśmy wziąć płynu z domu. Na szczęście w wielu miejscach dłonie odkazić można bezdotykowo.

Obecne przed każdym sklepem

Małe buteleczki ze środkami odkażającymi przez ostatnie miesiące gościły na półkach prawie wszystkich sklepów. Jest to oczywiście bardzo dobre rozwiązanie, niepozbawione jednak pewnych wad. Poza wyżej wspomnianą koniecznością częstego kupowania żelu (opakowania często mają pojemność nie większą niż 100 ml), u niektórych wątpliwości budzi higieniczność użycia poręcznej buteleczki. Przecież i tak trzeba wydobyć ją z torebki bądź plecaka, by następnie brudną ręką otworzyć opakowanie. Na szczęście wraz z wprowadzeniem pandemicznych restrykcji, wiele obiektów użyteczności publicznej postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Obecnie dozownik automatyczny znaleźć można przed prawie każdym wejściem do sklepu, kawiarni, urzędu czy siłowni. Z kolei w publicznych łazienkach świetnie sprawdzają się bezdotykowe dozowniki mydła.

Trwałość na lata

W porównaniu do urządzeń, które trzeba obsługiwać ręką, dozownik bezdotykowy jest nadzwyczaj wygodną alternatywą. Działa on też na podświadomość ludzi, którzy dużo chętniej odkażać będą dłonie, wiedząc, że automat nie był przedtem dotykany przez setki nieznanych osób. Ponieważ zbiornik dozownika można wielokrotnie napełniać mydłem, służyć on może przez wiele lat, co przekłada się na mniejsze wydatki. Dozownik automatyczny obarczony jest również mniejszym ryzykiem uszkodzeń mechanicznych czy nieumyślnego zepsucia. Zwłaszcza teraz, w czasach, gdy wiele osób niezwykle poważnie podchodzi do dezynfekcji rąk, automatyczne dozowniki na mydło są o wiele bardziej higienicznym rozwiązaniem.

Komfort i bezpieczeństwo

Dozownik bezdotykowy jest nie tylko bezpieczny, ale i wygodny w użyciu. Działa na fotokomórkę, której czujnik wykrywa ruch w odległości kilku czy kilkunastu centymetrów. Oznacza to więc, że wystarczy podstawić dłonie pod automat, by urządzenie uwolniło odpowiednią ilość mydła. Dzięki temu mycie rąk jest komfortowe i nie sprawia kłopotów użytkownikowi umywalki. Jest to również rozwiązanie ekologiczne, ponieważ zapobiega nadmiernemu marnowaniu środków czystości.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x