Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Ubezpieczenie domu – dlaczego warto kupić polisę?

Ubezpieczenie domu – dlaczego warto kupić polisę?

Jeżeli mamy swój własny dom, czy też zdecydowaliśmy się na zakup nowej nieruchomości, to koniecznie powinniśmy rozważyć opcję, jaką są ubezpieczenia domu, Oczywiście dom, to nie jedynie budynek i działka na jakiej stoi, które mają wartość finansową, ale również mają wartość sentymentalna. Przecież nikt nie chce, żeby jakieś niespodziewane zdarzenie sprawił, że w jego majątku pojawią się straty. Co zatem powinniśmy wiedzieć o ubezpieczeniu domu?

Ubezpieczenie domu – co to jest?

Ubezpieczenie domu polega na tym, że dana nieruchomość jest chroniona przed skutkami zdarzeń losowych, które mogą doprowadzić do powstawania szkód zarówno w elementach ruchomych, jak również nieruchomych. W takim właśnie wypadku, firma ubezpieczeniowa, na podstawie umowy ubezpieczenia, pokrywa wszelkie koszty naprawy powstałych szkód. Takie właśnie ubezpieczenie dotyczy domu już stojącego, jak również domu w budowie. Ponadto, ubezpieczenie swoim zakresem może obejmować też pomieszczenia przynależne, takie jak piwnica czy garaż, budynki gospodarcze, jak również inne budowle, które znajdują się na posesji. Oczywiście ubezpieczenie domu nie jest obowiązkowe, ale ubezpieczyciele oferują ciekawe ubezpieczenia nieruchomości, zatem każdy dopasuje wariant odpowiedni dla siebie.

Ubezpieczenie domu od klęsk żywiołowych

Na skutek gwałtownych zjawisk atmosferycznych, mogą nastąpić naprawdę bardzo duże szkody w naszych nieruchomościach. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że w danych regionach naszego kraju niektóre są bardziej nasilone i występują często, to koniecznie musimy zadbać o to, aby w ubezpieczeniu naszego domu, koniecznie znalazły się zapisy, które będą nas odpowiednio chroniły przed takimi zdarzeniami. 

Ubezpieczenie domu – zakres rozszerzony polisy

Polisa ubezpieczenia domu, może jak już wspomniano powyżej obejmować swoim zakresie nieruchomości, które wchodzą w jej skład. Jeżeli zdecydujemy się na jej rozszerzenie, to będziemy również mogli ubezpieczyć ruchomości, jakie znajdują się w domu. Wówczas, będą one objęte ochroną na wypadek tych samych zdarzeń losowych, co w przypadku nieruchomości. Istnieje również możliwość wybrania takiego ubezpieczenia, jakie oferuje praktycznie nieograniczoną ilość zdarzeń losowych, które mogą doprowadzić do szkody w naszym mieniu oraz majątku. Ponadto jest również opcja All Risk, czyli najszerszy zakres ubezpieczenia. Ta właśnie polisa obejmuje wszelkie zdarzenia, które nie są zawarte w polisie i nie podlegają wyłączeniom. W takim wypadku ubezpieczyciel będzie pokrywał wszystkie koszty szkód, które mogą się wydarzyć, a nie zostały wyszczególnione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x