Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Wybieramy sofę do salonu

Wybieramy sofę do salonu

Kiedy stoimy przed wyborem nowej sofy powinniśmy kierować się kilkoma aspektami, które mogą znacznie ułatwić nam ten wybór. Jest to kwestia dopasowania jej do naszych własnych potrzeb i możliwości, jeśli chodzi o metraż. Na uwadze przede wszystkim powinniśmy mieć poczucie komfortu, a nie sam sposób, w jaki prezentuje się kupowany przez nas mebel. Poszczególne sofy różnią się materiałem/materiałami, z których są wykonane, kształtami, wielkościami, stylami, kolorami i wzorami oraz cenami. Część dostępnych modeli posiada funkcję rozkładania, a nawet pojemniki przeznaczone m. in. na przechowywanie pościeli.

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią w salonie, to możemy postawić na sofę trzyosobową, na której zmieści się cała rodzina, rozkładaną lub w kształcie litery „U”. Przy mniejszych możliwościach metrażowych, dobrym rozwiązaniem będzie sofa dla dwóch osób. Istnieje także opcja wyboru narożnika z funkcją spania. To wielofunkcyjne wyjście do pokoju, które sprawdzi się, gdy ustawienie innych mebli wymaga od nas szczegółowej analizy i przemyślenia.

Krok po kroku

  • Zdefiniowanie budżetu – wybór kanapy powinien być dostosowany do naszych możliwości finansowych. Nie zawsze to co jest drogie, jest dobre.
  • Funkcja – zależna od stylu życia rodziny. Wypoczynkowa? Bez mechanizmów do rozkładania? Z funkcją spania okazjonalnego, czy codziennego?
  • Metraż i układ pomieszczenia – wspomniana wcześniej wielkość przestrzeni, ustawienie ścian, umiejscowienie okien itp.
  • Komfort i funkcjonalność – szerokość siedziska, odpowiadający nam stopień miękkości, posiadanie ruchomych, regulowanych zagłówków, regulowanych siedzisk.
  • Jakość – wysoka jakość materiałów, z których sofa jest wykonana, odporność na plamy, wytrzymałość i bezpieczeństwo, sposób łączenia i wykończenia poszczególnych elementów, precyzja.
  • Prezentacja – styl (klasyka, nowoczesna klasyka, styl skandynawski, glamour, boho, a może vintage?), kształt, obicie, kolory i ich odcienie, tkanina, struktura – jeden z ostatnich etapów wyboru odpowiedniej sofy do salonu, jednakże jest on niezwykle istotny.

Odpowiednie umiejscowienie sofy w naszym salonie

Klasyczną opcją jest ustawienie nowego nabytku pod ścianą. Jednak niezwykle modne stają się sofy wolnostojące, które są głównym punktem salonu. Przed wstawieniem kanapy do pokoju dziennego, warto przemyśleć, które ustawienie będzie lepsze – przodem do aneksu kuchennego czy części jadalnianej? W takiej sytuacji można rozrysować różne możliwości i zastanowić się, która opcja okaże się tą najbardziej trafną.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x