Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Za co lubimy stoły industrialne loft?

Za co lubimy stoły industrialne loft?

Loft oraz industrial do dwa współczesne nurty w architekturze wnętrz, które mogą się wzajemnie uzupełniać. Ich podstawą jest funkcjonalność oraz inspiracja przeszłością. Aranżacje industrialne wykorzystują połączenie drewna oraz metalu pomalowanego na czarno. Loft do tych dwóch elementów dodaje także kolory widoczne na postarzanych powierzchniach mebli żywo zaczerpniętych z przeszłości. Istotą połączenia tych dwu styli jest stół industrialny loft, który świetnie prezentu się zarówno w jednej jak w drugiej aranżacji. Dlaczego stoły w tym stylu są tak popularne? Jakie są ich zalety? Jakie są rodzaje modeli stołów industrialnych loft?

Czym charakteryzują się stoły industrialne loft?

Pierwszym z elementów, które wchodzą w skład stołu, jest drewniany blat pomalowany przezroczystą farbą. Widoczne na nim rysunki słoi to esencja naturalności, którą cenią współcześni projektanci mebli. Grubość i wielkość industrialnego stołu i blatu zależy od przeznaczenia. Niewielkie stoliki z reguły posiadają blaty cieńsze, a tym samym i lżejsze. Duże stoły ze względu na to, że muszą unieść większy ciężar, aby być stabilne i kompozycyjnie spójne z podstawą, posiadają blaty grubsze, masywniejsze. Drugim elementem stołu jest podstawa, która w stylu industrialnym i loftowym wykonana jest z metalu barwionego na kolor czarny. Metal stanowi tutaj synonim odważnej myśli przemysłowej oraz postępu fabrycznego. Uniwersalna czerń idealnie komponuje się z brązem blatu. Oryginalne, fantazyjne nieraz kształty podstaw dodają stołom indywidualnego charakteru.

stół

Stoły industrialne loft – zalety aranżacyjne

Jedną z podstawowych zalet jest to że meble w modnym stylu loftowym można dopasować stylistycznie zarówno do typowej aranżacji industrialnej jak i do loftu. Industrial ceni sobie materiały takie jak cegła, rustykalnie wykończone i pomalowane na biało ściany, dodatki z metalu pokryte czarną farbą. Z kolei loft to przestrzeń oraz inspiracja historią pofabrycznych mieszkań, wyposażonych w meble postarzane i charakterystyczne dekoracje loftowe – np. stare walizki, lampy z metalowymi stelażami, metalowe zegary wykonane z metaloplastyki itd. Obydwie te aranżacje cenią sobie także drewno, które z reguły wchodzi w skład mebli takich jak stoły, półki i komody. Zachowanie naturalnych walorów drewnianych powierzchni pomalowanych bezbarwnym lakierem, kontrastuje z czarnym stelażem, wprowadzając dynamikę i nowoczesną inspirację przeszłością.

stół loft

Najciekawsze modele stołów drewnianych loft

W zakresie różnorodności pojawiają się np. minimalistyczne stoliki z drewnianymi blatami wsparte na stelażu składającym się z dwóch kwadratowych, czarnych ram wykonanych z metalu. Niewielkie stoliki pasują do salonów urządzonych w wyżej wymienionych stylach. Jadalnia lub połączenie salonu z kuchnią to dobre miejsce na duży stół industrialny loft wyposażony w masywny blat, osadzony na stabilnym i masywnym stelażu z metalu (zobacz stoły). Mogą to być zarówno tradycyjne stelaże z czterema nogami, podstawa składająca się ze skrzyżowanych z sobą wielu szerokich prętów lub formy fantazyjne, które czerpią inspirację z industrialu. Ciekawą opcją jest stół rozkładany, którego funkcjonalność sprawia, że pełni on zarówno rolę małego stolika, w razie potrzeby powiększając przestrzeń blatu o dwa dodatkowe miejsca siedzące.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x