Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Małe przestrzenie odkrywane na nowo – wnętrze kawalerki

Małe przestrzenie odkrywane na nowo – wnętrze kawalerki

Człowiek i przestrzeń to związek nierozerwalny. Istnieje w niej, zewsząd go otacza otwarta i bezkresna lub zamknięta, wyrazista, namacalna i bliska. Za największe szczęście w życiu wielu z nas uważa znalezienie w tym przestrzennym bezkresie własnego adresu, miejsca, które staje się prywatnym, intymnym azylem, domem, w którym nie dosięga nas nic, czego byśmy sami nie chcieli. Aby jednak móc czuć się naprawdę dobrze, ważne jest nie tylko znalezienie odpowiedniego adresu, ale i przygotowanie go do tego, byśmy mogli żyć pod nim w mentalnym porozumieniu. To, jak wykończymy mieszkanie wpłynie na to, jak będzie nam się w nim żyło.

Małe mieszanie do realizacji wielkich planów

Projektowanie wnętrza małego mieszkania w mieście to wyzwanie nie tylko ze względu na ograniczony metraż, ale również z uwagi na konieczność przystosowania go do kilku funkcji jednocześnie – bycia domem, ale i miejscem spotkań, przestrzenią reprezentacyjną i intymną. Dlatego obierając kierunek działania warto skupić się na doskonałym, przemyślanym zagospodarowaniu przestrzeni, a zarazem na nadaniu jej zupełnie nowej estetyki.

Nowa estetyka jako wartość dodana

Aktualnie aranżacje, w których łączymy liczne inspiracje, mieszamy nurty, bawimy się formą i kształtem, barwami i teksturami, podkreślając śmiałe rozwiązania, idealne dla małych pomieszczeń cieszą się wielkim powodzeniem. W wizję nowoczesnego, spektakularnego projektu kawalerki idealnie wpasowuje się styl industrialny i jego minimalistyczne, ale wyjątkowo przykuwające uwagę dekory, będące dowodem otwartości, architektonicznego obycia oraz potrzeby niezależności właściciela. Proste rozwiązania służące przechowywaniu prywatnych drobiazgów, takie jak delikatne, plecione lub surowe metalowe kosze, odzwierciedlają upodobania, ale i nadają określony nastrój przestrzeni. Niejednoznaczne zestawienia materiałów i form dekoracji stanowią niekończące się źródło dobrej energii, o ile tylko wybieramy je zgodnie z własną wizją. Elementy wyposażenia mieszkania w stylu skandynawskim dostępne są tutaj: https://www.missdeco.pl/kategoria/dom-i-ogrod.

Projekt małej przestrzeni wymaga dbałości od ogółu do szczegółu

Projekt kawalerki w dużym mieście powinien zaskakiwać funkcjonalnymi rozwiązaniami – nie ma tu miejsca na przesyt, nadmiar dodatków, źle dobrane meble czy wielkogabarytową zabudowę. Małe mieszkanie ma wielki urok, jak niepozorny obraz, który wymaga umiejętnej oprawy i ekspozycji, aby przyciągał spojrzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest zabawa światłem i cieniem – wybierając surowe, ale jednocześnie estetyczne rozwiązania, takie jak szczotkowane, matowe lub lśniące metalowe kinkiety, proste, linearne oprawki i stylizowane żarówki, dodajemy w indywidualnym projekcie pewną wartość, którą docenimy podczas użytkowania. Tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca, forma, wyważony, funkcjonalny styl i efektowne, ale przemyślane detale liczą się bardziej niż gdziekolwiek indziej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x