Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Zastosowanie metalu w aranżacji nowoczesnych wnętrz

Zastosowanie metalu w aranżacji nowoczesnych wnętrz

Większość z nas zastanawiając się nad aranżacją domu, mieszkania czy nawet restauracji myśli głównie o takich materiałach jak drewno, szkło i bogata gama tkanin. Dlaczego tak jest? Materiały te są ponadczasowe i sprawiają, że wszędzie czujemy się jak w domu. Jednak wielu uważa, że metal absolutnie nie powinien być pomijany w aranżacji współczesnych wnętrz. Przez wielu nazywany jest materiałem zimnym i surowym, lecz nowoczesne technologie dające wiele możliwości jego obróbki potrafią sprawić, że  decydując się na przykład na metalowe krzesła do kuchni sprawi, że nasze pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru.

1. Zastosowanie metalowych elementów w stylach aranżacji wnętrz

2. Zalety wykorzystania metalu przy aranżacji wnętrz

1. Zastosowanie metalowych elementów w stylach aranżacji wnętrz

Każde pomieszczenie, domowe czy komercyjne większość osób woli postrzegać jako ciepłe, przyjazne i zachęcające do spędzania w nim wiele czasu. Dlatego też przez wiele lat projektanci wnętrz stronili od wykorzystywania w nich elementów wykonanych z metalu. nadszedł jednak czas, w którym zauważyli oni drzemiący w nim niesamowity potencjał. Ponieważ metal występuje obecnie w najróżniejszych kształtach, fakturach i odcieniach możliwości jego wykorzystania dają duże pole do popisu przy tworzeniu aranżacji praktycznie każdego pomieszczenia. Najczęściej jednak wykorzystuje się ten materiał w nowoczesnych wnętrzach glamour, loftowych czy industrialnych. Wykorzystując wyważoną ilość metalowych elementów dekoracyjnych, na przykład krzesła metalowe do kuchni czy stawiając w pokojach łóżka metalowe nowoczesne możemy zastosować ten materiał praktycznie w każdej aranżacji. 

2. Zalety wykorzystania metalu przy aranżacji wnętrz

Ogromną zaletą elementów wykonanych z metalu jest ich trwałość i uniwersalność, a przy tym świetnie rozprasza i odbija światło w pomieszczeniach. Sprawia to, że wydaje nam się ono dużo jaśniejsze i przestronne, dlatego też bardzo często wielu restauratorów decyduje się na metalowe meble do restauracji. Metal uważany jest również za uniwersalny surowiec, który bardzo dobrze współgra również z innymi materiałami stosowanymi w dekoracji wnętrz. Zestawiając go ze szkłem czy plastikiem uzyskamy nowoczesną aranżację, zaś wykorzystując go w parze ze starym drewnem posiadającym ślady jego zużycia nasze pomieszczenie nawiązywać będzie do stylów rustykalnych. Podział ten nie jest oczywiście regułą, a uniwersalność metalu sprawia, że możliwości jego wykorzystywania są ogrome.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x