Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Dlaczego warto ogrzewać dom kotłem gazowym?

Dlaczego warto ogrzewać dom kotłem gazowym?

Ogrzewanie domu potrafi być bardzo kosztowne. Wielu ludzi łapie się za głowę, kiedy musi kupić kilka ton węgla na zimę, kiedy dom ogrzewany jest za pomocą starego pieca węglowego. Wymieniając swój piec na nowoczesny kocioł gazowy, można zaoszczędzić na rachunkach oraz przyczynić się do poprawy stanu powietrza. To również gwarancja wygody i oszczędności czasu. Dlaczego warto ogrzewać swój dom kotłem gazowym? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Wygoda ogrzewania domu 

Niewątpliwą korzyścią z wymiany pieca węglowego na kocioł gazowy jest wygoda jego użytkowania. Mając piec zasilany węglem, wymagane jest ciągłe podkładanie surowca w celu utrzymania ognia, a tym samym ciepła. Dlatego zimą konieczne jest przebywanie w domu, bądź wracanie do zimnych pomieszczeń. Kotły gazowe są w pełni zautomatyzowane, dlatego nie ma potrzeby ich nadzoru i ciągłej obsługi. Po instalacji i pierwszym uruchomieniu są praktycznie bezobsługowe, a jedyne, o czym trzeba pamiętać to coroczny przegląd. Posiadając panel sterujący, można ustawić temperaturę powietrza oraz godziny działania kotła. Dlatego to prawdziwa wygoda i oszczędność czasu dla jego użytkowników.

Niższe rachunki w porównaniu z kosztem zakupu węgla

Wiele osób uważa, że zakup kotła gazowego wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego nie decyduje się na wymianę swojego pieca. Otóż koszt jego zakupu w porównaniu z inwestycją w odnawialne źródła energii jest niewielki i zwróci się dość szybko. Wszystko za sprawą niewielkiej ceny gazu oraz kotłów gazowych. Opalając dom za pomocą pieca węglowego, musimy wydać mnóstwo pieniędzy na zakup węgla, a latem podgrzewać wodę elektrycznie. Wiąże się to z wyższymi rachunkami za prąd. Ogrzewając dom gazem, możemy pozwolić sobie na włączanie kotła w momencie, kiedy potrzeba nam jedynie podgrzać wodę czy zwiększyć temperaturę w pomieszczeniach.

Zdrowie i ekologia

Nie bez powodu tak wiele mówi się o ogromnym wpływie ogrzewania węglem na środowisko naturalne. Ma ono wpływ nie tylko na postępowanie globalnego ocieplenia, ale także niszczy zdrowie mieszkańców naszej planety. Zimą stale unoszący się smog związanych z ogrzewaniem domów węglem wpływa destrukcyjnie na zdrowie, wywołując szereg chorób układu oddechowego oraz zwiększając ryzyko wystąpienia raka. Nadmiar smogu w powietrzu zaburza fotosyntezę oraz wywołuje kwaśne deszcze, szkodliwe dla fauny i flory. Nowoczesne kotły gazowe są przyjazne środowisku, gdyż nie emitują do środowiska naturalnego żadnych szkodliwych substancji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x