Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Efektowne sposoby na zasłonięcie okna kuchennego.

Efektowne sposoby na zasłonięcie okna kuchennego.

Okna kuchenne są na szczęście coraz rzadziej pomijane przy dekorowaniu wnętrza. Parapety zastawione garnkami i słoikami, przysłonięte firanką lub zazdrostką to już raczej rzadki widok w polskich domach. Możliwości aranżacyjne okna kuchennego są na tyle duże, że grzechem byłoby ich nie wykorzystać, nadając ostatecznego charakteru całemu wnętrzu. Jakie przesłony okienne sprawdzą się najlepiej w oknie kuchennym? Jak duże możliwości aranżacji okna mamy?

Kuchnia w stylu nowoczesnym.

Gdybyśmy chcieli podać synonim nowoczesnego stylu, to z pewnością byłby to minimalizm. Dlatego okno wraz z parapetem zaleca się w tym przypadku zostawić puste. Nowoczesna zabudowa kuchni nieraz okalająca okno, narzuca bardzo ubogie możliwości dekoracyjne w trosce o wewnętrzną harmonię, której ambasadorem zdaje się być taki design. Możemy zatem pozostawić okno zupełnie nie zasłonięte lub zdecydować się w razie konieczności na zasłonę, która niewątpliwie zapewni komfort prywatności, co przede wszystkim sprawdzi się w bloku na parterze lub w przypadku bliskiego sąsiedztwa. Wówczas mamy do wyboru kilka propozycji, które doskonale wpiszą się w nowoczesny wystrój:

  • rolety rzymskie – to chyba najlepsze rozwiązanie do kuchni retro. Pięknie układające się na tych roletach fałdy nadadzą elegancji i wytworności. Swym wyglądem bardzo nawiązują do zasłon, ale są od nich z pewnością praktyczniejsze, gdyż całkowicie rozłożone sięgają do parapetu, co znacznie ułatwia funkcjonowanie w kuchni.
  • plisy – inaczej rolety plisowane, ich innowacyjność polega na możliwości ustawienia nieznacznie złożonej rolety na wybranej wysokości okna, dzięki czemu zapewniają pełną kontrolę nad wpadającym światłem.
  • żaluzje drewniane lub bambusowe – od tradycyjnych aluminiowych żaluzji różnią się przede wszystkim wyglądem, a także unikalnymi właściwościami odbijania światła słonecznego. Żaluzje te nie nagrzewają się, doskonale chroniąc pomieszczenie przed przegrzaniem, stanowiąc doskonały w pełni naturalny izolator ciepła.

Kuchnia w stylu tradycyjnym lub retro

Przez ostatnie lata tradycyjny wystrój przeżywa swój prawdziwy renesans. W sklepach meblowych mamy szeroki wybór mebli swą stylistyką nawiązujących do epoki wiktoriańskiej. Zaliczyć do nich można z całą pewnością również meble w stylu skandynawskim, które swym prowincjonalnym charakterem niewątpliwie ocieplają wnętrze i są bardzo praktyczne. Nie zawsze jednak trzeba kupować nowe meble, o wiele tańszym i zdecydowanie ekologicznym rozwiązaniem jest odrestaurowanie starych, często jeszcze z minionej epoki.

W przypadku designu w stylu retro wszelkie dekoracje na parapecie są jak najbardziej wskazane, pod warunkiem że są to faktycznie elementy dekoracyjne i stylistycznie nawiązujące do całości. Nie bójmy się karniszy, na których możemy zawiesić firankę lub roletę. A jakie przysłony sprawdzą się w oknie?

  • rolety rzymskie – ta uniwersalna przesłona okienna doskonale sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu, również retro. Świetnie podkreśla fikuśny nieraz design skandynawski, doskonale ociepla wnętrze.
  • rolety wolnowiszące – mogą stanowić idealne tło do zasłon, można je również zawiesić zamiast firanek na karniszu. Odznaczają się dużą uniwersalnością stylistyczną, a co najważniejsze, są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.
  • żaluzje – jeśli szukamy idealnego miejsca na montaż tradycyjnych aluminiowych żaluzji, to kuchnia w stylu tradycyjnym świetnie się do tego nadaje. Najlepiej wkomponują się żaluzje w neutralnych kolorach, takich jak biały czy beżowy.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x