Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Izolacja akustyczna budynków

Izolacja akustyczna budynków

Budowa domu lub remont mieszkania to idealny czas, aby zwrócić uwagę na wygląd wnętrz, ale także ich funkcjonalność. Budynki zlokalizowane w dużych skupiskach, większych aglomeracjach lub blokach wielorodzinnych są narażone na przedostawanie się dodatkowych źródeł dźwięku w postaci przejeżdżających samochodów, lub sąsiadów, którzy wcale nie muszą zachowywać się bardzo głośno, aby słyszeć ich zza cienkiej ściany. W takim przypadku warto zadbać o wygłuszenie ścian. Pomoże w tym odpowiednio dobrana izolacja akustyczna, która wygłuszy pomieszczenie i pozwoli na komfortowe spędzanie czasu we własnym domu.

  • Izolacja akustyczna ścian – komfort akustyczny w twoim domu
  • Skuteczna izolacja akustyczna – materiał do wyciszenia ściany

Izolacja akustyczna ścian – komfort akustyczny w twoim domu

Izolacja akustyczna budynków to coraz częściej stosowana praktyka, która ma na celu wygłuszenie dźwięków zewnętrznych. Dostępna szeroka oferta produktowa pozwala dobrać odpowiedni materiał do rodzaju budynku oraz pomieszczenia, dzięki czemu, jeżeli twoje mieszkanie lub dom nie zostało wygłuszone już na etapie budowy, możesz bez problemu wykonać izolację akustyczną po przeprowadzce podczas kolejnego remontu.

Dobierając właściwy materiał warto zwrócić uwagę na wskaźnik izolacyjności akustyczne, który określa stopień pochłanialności dźwięku. Im wyższy wskaźnik izolacyjności akustycznej, tym większa ilość decybeli nie przedostanie się na zewnątrz oraz do wewnątrz budynku. Akustyczne płyty dobrze tłumią dźwięki i mogą być doskonałym rozwiązaniem do dodatkowego wygłuszenia cienkiej ściany działowej postawionej jako wydzielenie odrębnego pomieszczenia wewnątrz budynku. Szklana wełna mineralna nada się do wygłuszenia i ocieplenia poddaszy użytkowych nadając odpowiedni komfort akustyczny.

Skuteczna izolacja akustyczna – materiał izolacyjny do wyciszenia ściany

Dbając o dobrą izolacyjność akustyczną możesz wykorzystać materiał, który dodatkowo będzie dawać ochronę termiczną pomieszczenia oraz zabezpieczać przed nadmiernymi drganiami spowodowanymi delikatną konstrukcją budynku i drganiami pochodzącymi z zewnątrz. Najczęściej takie zjawisko można zaobserwować w starym budownictwie umiejscowionym blisko ruchliwej ulicy.

Tynki akustyczne swoje zastosowanie znajdą szczególnie w biurowcach oraz budynkach usługowych. Ze względu na swoją chropowatą strukturę i właściwości nie wymagają nakładania dodatkowej gładzi oraz farby co pozwala na oszczędność ponoszonych kosztów ponoszonych podczas prac remontowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x