Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak dobrze i praktycznie urządzić domową sypialnię

Jak dobrze i praktycznie urządzić domową sypialnię

Wybór mebli do sypialni to wbrew pozorom naprawdę trudne zadanie. Ten pokój przede wszystkim powinien być funkcjonalny, przytulny. Dla wielu jest to także miejsce, w którym można przechowywać różne rzeczy. Na jakie szafki postawić, aby aranżacja była stylowa i zrównoważona.

Urządzanie sypialni

Na samym starcie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie zadanie ma spełniać nasza sypialnia. Dla niektórych będzie to jedynie miejsce wypoczynkowe, dla innych ma pełnić także funkcje przechowalni, a jeszcze inni zamierzają tam urządzić swoje biuro. Kolejną rzeczą, o której nie możemy zapomnieć, są możliwości przestrzenne. Kiedy mamy do czynienia z małym pokojem, w którym oczekujemy sporej szafy, to na jej rzecz warto pominąć stoliki nocne. Dla niektórych kobiet sypialnia to pomieszczenie, w którym uwielbiają się stroić, czy malować, wtedy nie może zabraknąć toaletki.

Jaką komodę do sypialni wybrać?

Niezwykle funkcjonalnym oraz praktycznym meblem jest niska, ale za to długa komoda. W każdej szufladzie znajdzie się miejsce na koszulki, bieliznę, czy pozostałe przedmioty, jakie są nam konieczne każdego dnia. Dodatkową zaletą jest fakt, że możemy zakupić stosunkowo tanie akcesoria, które pozwolą nam utrzymać porządek. Praktyczne i funkcjonalne komody do sypialni znajdziemy między innymi na stronie popularnego, internetowego sklepu meblowego Edinos https://www.edinos.pl/szafki-do-sypialni  

komoda do sypialni Edinos
komoda do sypialni Edinos

Warto także skorzystać z blatu samej komody. Rośliny doniczkowe, książki czy inne dekoracje z pewnością dodadzą wiele uroku. O czym pamiętać w czasie zakupu komody? Warto, aby jej wysokość nie przekroczyła 80 centymetrów. Wysokie komody to domena salonów, a w sypialni mogą nas przytłaczać. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy postawimy na ustawienie sporej ilości mebli przy ścianie.

Plusy i minusy szafek nocnych

Wiele osób nie wyobraża sobie swojej sypialni bez szafek nocnych. Te małe meble służą nam do postawienia szklanki z wodą, lampki nocnej, leków czy książki. Ponadto, jeśli ustawimy je symetrycznie po jednej, jak i drugiej stronie łóżka uzyskamy stylowy oraz ponadczasowy wygląd. Kiedy zdecydujemy się na ich zakup, warto wziąć pod uwagę, aby nie były one wyższe niż maksymalnie 15 centymetrów ponad nasz materac. Jeśli tego nie zrobimy, sięganie po niektóre rzeczy może być niekomfortowe. Zależnie od tego, ile mamy miejsca mamy dwie opcje. Pierwszą z nich są szafki z jedną szufladką oraz blatem. Inną opcją jest w pełni zabudowana szafka, która sprawdzi się w mniejszych pokojach, w których każda przestrzeń jest na wagę złota.

szafka do sypialni dostępna w sklepie Edinos.pl
szafka do sypialni dostępna w sklepie Edinos.pl

Zaletą szafek nocnych jest ich funkcjonalność, dla wielu stanowią prywatną skrytkę, w której mogą umieścić swoje rzeczy. Wadą z kolei jest to, że nie w każdej sypialni znajdą one swoje miejsce. Do niektórych po prostu nie będą pasować, szczególnie kiedy pomieszczenie nie należy do największych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x