Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Masz dosyć mieszkania z rodzicami? Zdobądź własne mieszkanie

Masz dosyć mieszkania z rodzicami? Zdobądź własne mieszkanie

Każdy młody człowiek stoi przed ważnymi decyzjami w swoim życiu. Na początku musi wybrać edukację, a potem pracę. Nie mniej istotna jest sprawa dotycząca miejsca zamieszkania. Niektórzy mogą liczyć na wsparcie rodziców, ale z czasem chcemy się coraz bardziej usamodzielnić i mieszkać osobno. Im wcześniej to zrobimy tym lepiej, ponieważ można się wtedy nauczyć większej niezależności, a jeśli udaje się nam pokonać pewne niepowodzenia to zyskujemy poczucie pewności siebie.

Ciasne, ale własne

Warunki, w których wszyscy żyjemy są nam dobrze znane. Nie warto jednak oglądać się na przeszkody, ale starać się sprytnie i odpowiedzialnie podchodzić do naszej codzienności. Niektórzy mają sporo szczęścia i zdobyli dobrze płatną pracę. Co jednak mają zrobić osoby, które zarabiają dość przeciętnie lub nawet najniższą krajową? Czy jest wtedy szansa na kupienie własnej nieruchomości? Oczywiście wiele zależy od miejscowości, w której chcemy żyć. Większe miasta to na ogół wyższe ceny za metr kwadratowy. Dobrze jest jednak przemyśleć zakup nawet niewielkiego mieszkania, ale w dobrej lokalizacji. Obecnie coraz więcej osób ma szansę na uzyskanie kredytu, ponieważ stopy procentowe są rekordowo niskie. Na ogół jednak banki wymagają wkładu finansowego. Dlatego dobrze jest odkładać pieniądze nawet jeśli nasza pensja jest niewielka.

Jak odłożyć na mieszkanie?

To, że zarabiamy mało, wcale nie oznacza, że nie możemy oszczędzać. Niektóre osoby mające dość pokaźne wynagrodzenie mają problem z dobrym zarządzaniem, ponieważ skupiają się na konsumpcji. Dobrze jest się zastanowić nad sposobami, które pomogą nam zwiększyć dochody. Praca na etacie często wiąże się z niską wypłatą, dlatego warto rozważyć różne metody na dorabianie do domowego budżetu. Osoby, które są w stanie przez jakiś czas zrezygnować z własnych przyjemności, z pewnością szybciej odłożą na wymarzone mieszkanie. Nie chodzi jednak o to, aby kupić cokolwiek, co będzie tanie. Dobrą metodą, którą chwali sobie wiele osób jest kupienie mieszkania do kapitalnego remontu, zwłaszcza jeśli potrafimy zrobić w nim coś samodzielnie. Przemyślenie wszystkich aspektów pozwoli nam podjąć rozsądną decyzję.

W dobrym miejscu

Chodzi też o to, aby kupić to, co będzie w atrakcyjnej dla nas lokalizacji. Wcale nie musi być to ścisłe centrum miasta. Na ogół jednak musimy szybko dostać się do pracy, więc lepiej nie kupować nieruchomości na odludziu, nawet jeśli jest w bardzo przystępnej cenie, bo trudno będzie nam ją kiedyś sprzedać. Wielu młodych ludzi przekonało się, że wcale nie trzeba mieć bardzo dużego kapitału na starcie, aby kupić własne mieszkanie. Niektórzy są już zmęczeni wynajmowaniem, choć trzeba przyznać, że na początku również może być to dobrym rozwiązaniem. Młodzi ludzie, którzy wyprowadzają się od rodziców często decydują się na wynajmowanie mieszkania. Dzięki temu nie martwią się ewentualnymi awariami sprzętów czy remontami. Najczęściej właściciel zapewnia podstawowe wyposażenie, a niektóre mieszkania są naprawdę atrakcyjne. 

Artykuł powstał we współpracy z deweloperem Humbaka.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x