Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak urządzić przedpokój w stylu glamour?

Jak urządzić przedpokój w stylu glamour?

W urządzaniu domu liczy się każdy szczegół. Pięknie zaaranżowana kuchnia nie mogłaby istnieć bez salonu, a salon – bez przedpokoju. Jest wiele sposobów na piękny korytarz, który olśni gości już od progu. A jak urządzić przedpokój w stylu glamour?

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Aranżacje w stylu glamour to modny ostatnio sposób urządzania wnętrz. Ten kojarzący się z blichtrem i elegancją trend jest nawiązaniem do dawnych, bogatych wnętrz, unowocześnionych nieco, aby kicz, obecny w tej stylistyce rozpłynął się w grze świateł i pięknej oprawie. Glamour kojarzy się ze stylizacjami dawnych gwiazd Hollywood, tapicerowanymi aksamitem krzesłami, satyną i migotliwymi, kryształowymi kandelabrami.  Może to być luksus w najlepszym wydaniu, ale dopuszczalna jest także tańsza jego wersja – ważne, żeby błyszczało, a kolory zniewalały intensywnością.

Jakie ściany, kafelki do przedpokoju w stylu glamour?

Urządzenie przedpokoju w stylu glamour to nie lada wyzwanie. Jak urządzić przedpokój doradza www.dekoratordomu.pl, warto zapoznać się z takimi radami, zanim przystąpimy do aranżowania tej części naszego domu.

Jeśli Twój korytarz jest niewielki, może się wydawać, że masz ograniczone możliwości, aby urządzić przedpokój tak, jak chcesz. Warto jednak zaznaczyć, że styl glamour daje dużo możliwości, zwłaszcza małemu przedpokojowi. Glamour o bowiem przede wszystkim gra świateł, a  im więcej światła, tym bardziej optycznie powiększone będzie pomieszczenie.

Idealnego charakteru nadadzą przedpokojowi w stylu glamour glazurowane kafelki. Im gładsze i bardziej lśniące, tym efekt będzie bardziej oszałamiający. Kolory, jakie możesz wybrać powinny być intensywne i głębokie – może to być wiśniowy róż, butelkowa zieleń czy ciemny błękit, ale w stylu glamour dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju ciemne dodatki – jednak w przypadku urządzania korytarza warto unikać czerni na ścianach, gdyż przedpokój może wtedy wydać się mniejszy.

Jeśli nie chcesz użyć kafelków, możesz też pomalować ściany korytarza na dowolny kolor. W stylu glamour sprawdzi się ciemny fiolet czy burgund, a także pastelowe, jasne barwy.

Jak dobrać dodatki do przedpokoju w stylu glamour?

W stylu glamour możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Nie wahaj się, aby na ścianach korytarza zamontować lustra w dużej ilości, a w kwestii lamp postaw na wiszące kandelabry i łańcuchy. Możesz także uzupełnić oświetlenie korytarza o stojące w rogu antyczne lampy, kupione w którymś ze sklepów ze starociami. Charakteru dodadzą też obrazy na ścianach, włożone w piękne, drewniane ramy.

Innymi dodatkami, które sprawią, że Twój korytarz będzie wyglądał glamour są gipsowe lub plastikowe rzeźby czy ceramiczne wazony z kwiatami. Jeśli korytarz jest na tyle duży, możesz pozwolić sobie także na postawienie w nim niewielkich puf wykonanych z aksamitnego materiału.

We wnętrzu glamour przydadzą się także niewielkie szafki na buty w różnych kolorach oraz wieszaki z fantazyjnymi wykończeniami.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x