Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak zaaranżować oczko wodne, skalniak w ogrodzie?

Jak zaaranżować oczko wodne, skalniak w ogrodzie?

Piękny ogród to marzenie każdego z nas. Lubimy spędzać czas na zewnątrz w zielonym i miłym dla oka otoczeniu. Co zrobić, by przydomowy ogród pięknie się prezentował? Jak zaaranżować przestrzeń za domem? Czy zrobić oczko wodne? A może skalniak w ogrodzie?

Jak urządzić ogród marzeń?

Z pewnością bardzo ważne jest, by w ogrodzie w pierwszej kolejności zadbać o trawnik i taras. Najlepiej wyłożyć go kostką brukową lub płytą tarasową, a obrzeża zabezpieczyć palisadą. Dzięki temu taras mimo upływu czasu będzie się świetnie prezentował. Trawnik również warto zabezpieczyć obrzeżami. Praktyczne pomysły na palisadę ogrodową znajdziesz na Epolka.pl, gdzie omówiono najważniejsze ich zastosowanie.

Tak przygotowany trawnik i taras będą doskonałym miejscem do relaksu. Warto postawić na meble ogrodowe – zarówno stół i krzesła, by spożywać przy nich posiłki, oczywiście te z grilla, jak i kanapę lub sofę, by móc pozwolić sobie na wypoczynek. Dobrze jest też pokusić się o postawienie w ogrodzie leżaka lub huśtawki. To dopiero doskonałe akcesoria to relaksu.

Aby nawet w upalne dni z przyjemnością spędzać czas w ogrodzie, konieczne jest zainwestowanie w pergolę z zadaszeniem, parasol ogrodowy lub żagiel przeciwsłoneczny. Dzięki temu nawet w bardzo nasłonecznionym ogrodzie będzie można nieco odetchnąć w cieniu.

Jak zaaranżować oczko wodne?

A oczko wodne? Czy warto? Oczywiście, że tak. W sytuacji, gdy ma się na nie miejsce w ogrodzie, z pewnością będzie świetnym pomysłem. Jak zrobić oczko wodne? Sposobów jest kilka. Można kupić specjalną misę i wkopać ją w ziemię, a można dół w ziemi wyłożyć folią. Pierwszy sposób jest łatwiejszy, ale ogranicza nas wówczas wielkość misy. A jaka folia do oczka wodnego? Najlepiej taka, która jest dedykowana do tego typu konstrukcji – musi być wytrzymała. Oczywiście samo dno to nie wszystko. Jak zrobić oczko wodne? Nie powinno zabraknąć przy nim pięknych roślin, oświetlenia. Świetnie sprawdza się w ogrodzie oczko wodne z wodospadem. Szum, jaki mu towarzyszy pomaga w relaksie.

Alternatywą dla oczka wodnego jest fontanna ogrodowa.  Dostępne są modele w różnych wielkościach i kształtach. Wiele z nich ma bardzo dekoracyjną formę. To doskonały sposób na sprawienie, by ogród był bardziej luksusowy.

Jak zrobić skalniak?

A jak zrobić skalniak z kwiatami? Z pewnością warto rozrysować sobie jego projekt. Do jego wykonania dobrze jest użyć wspomnianych już palisad lub dużych kamieni. Aby skalniak pięknie się prezentował, powinien składać się również z pięknych roślin. Takich, które wypełnią przestrzeń pomiędzy skałkami. A jakie rośliny na skalniak będą najlepsze? Wszelkie trawy i niskie krzaczki, bluszcz, ale i rośliny, które kwitną. Taki miks z pewnością będzie dobrze się prezentował o każdej porze roku. Nie będzie zależny od tego, czy akurat kwitną kwiaty, czy już nie. Dzisiaj jest do wyboru wiele różnego rodzaju traw ozdobnych i krzewów całorocznych.

Skalniak to nie wszystko. Warto postawić na więcej roślin w ogrodzie. W zależności od jego wielkości mogą to być niskie ozdobne krzewy, w tym bukszpan lub lawenda, ale też niewysokie dekoracyjne iglaki, również te na pniu. Cyprysiki pięknie prezentują się w ogrodach nowoczesnych, ale też w tych zaaranżowanych w tradycyjnym stylu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x