Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

W jakich wnętrzach sprawdzą się komody industrialne?

W jakich wnętrzach sprawdzą się komody industrialne?

Meble industrialne znane są nam od lat 50. – 60. XX wieku. Przywędrowały do nas z Nowego Jorku i czasem pobiły nasze serca. Bardzo często decydujemy się na wybór komód industrialnych, czyli bardzo praktycznych mebli do przechowywania. Oprócz funkcji użytkowej mogą one pełnić także rolę dekoracyjną we wnętrzu, należy jednak właściwe dopasować je do stylu pomieszczenia, jak i właściwie zaaranżować.

Co cechuje komody industrialne?

Meble w każdym stylu mają swoje cechy charakterystyczne, dzięki którym możliwe jest odróżnienie ich pomiędzy sobą. Co cechuje komody industrialne? Pierwszym aspektem, na który trzeba koniecznie zwrócić uwagę, jest materiał. Komody w stylu industrialnym bardzo często skonstruowane są z metalu oraz drewna, mają prostą formę oraz surowe wykończenie, co znacząco dodaje im „przemysłowego” charakteru. Projektanci stawiają na proste formy oraz naturalne barwy. Meblom stylu dodają detale oraz zróżnicowana faktura materiałów użytych o ich wykonania. Na próżno jednak szukać wśród industrialnych komód modeli z wieloma zdobieniami. Są one bardzo minimalistyczne.

W jakim stylu sprawdzą się komody industrialne?

Warto podkreślić, że komody industrialne to bardzo uniwersalne rozwiązania, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu: salonie, sypialni, jadalni, a także pokoju młodzieżowym. Przede wszystkim stanowią idealne rozwiązanie w pomieszczeniach w stylu loftowym — jeżeli nie wiesz, co cechuje wnętrza w tym stylu, jak urządzić industrialny pokój dzienny sprawdź na Wnetrzeistyl.

Dobrym pomysłem jest także zaaranżowanie mebla we wnętrzu w stylu: nowoczesnym, minimalistycznym, modernistycznym lub skandynawskim. Aranżacja będzie bardzo spójna i modna. Ponadto nowoczesne komody świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu klasycznym, dodając im nowoczesnego charakteru. Komoda industrialna to także bardzo dobre rozwiązanie do pomieszczeń romantycznych, boho oraz art deco. Przełamie ona ciepły i przytulny klimat pomieszczenia, nadając mu tzw. pazura. Komodę nowoczesną można także zaaranżować we wnętrzu w stylu eklektycznym, rustykalnym oraz japońskim.

Jak zaaranżować komodę industrialną?

Wybór właściwej komody to jednie połowa sukcesu w aranżowaniu wnętrza z industrialnym meblem. Niezwykle ważne jest także dobranie pozostałych elementów wnętrza. Wszystko zależy od charakteru pomieszczenia, jaki chce się uzyskać. Warto pamiętać jednak, by nie aranżować zbyt wielu mebli, żeby nie przytłoczyć pomieszczenia. Oprócz klasycznych rozwiązań wprost ze sklepów meblowych warto pamiętać, że komody industrialne bardzo dobrze sprawdzą się w otoczeniu antyków. Jakie dodatki zaaranżować na meblu? Pole do popisu jest nieograniczone, jednak w przypadku braku pomysłów na spójną i elegancką stylizację warto zdecydować się na 3 bazowe elementy, które można zaaranżować na komodzie we wnętrzach w każdym stylu. Są to: książki lub magazyny, zielne rośliny oraz oświetlenie. W tej ostatniej kwestii warto zdecydować się na modele stalowe lub aluminiowe. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie żarówek Edison. Ponadto na komodzie industrialnej można także zaaranżować zegary, np. te z odkrytym mechanizmem czy inne urządzenia, obrazy oraz grafiki. Wszystkie dodatki mogą być barwne i kolorowe.

Aranżując industrialną komodę, warto pamiętać, ze bardzo dobrze prezentuje się ona we wnętrzach o neutralnych kolorach – białym, czarnym, szarym. Dobrym pomysłem będzie zrezygnowanie z firan i zasłon, co doda wnętrzu jeszcze bardziej przemysłowego charakteru. Idealnym tłem dla industrialnej komody będzie ściana z cegieł, z tapetą imitującą ją lub dekoracyjnym tynkiem o takim charakterze.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x