Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jak zawiesić obraz bez wiercenia?

Jak zawiesić obraz bez wiercenia?

Oprawione w ramkę zdjęcia, grafiki czy obrazy to zdecydowany hit w aranżacji wnętrz ostatnich lat. Z ich użyciem nawet najprostsze pomieszczenie nabiera ciepłego wyglądu i przytulnego charakteru. Co jednak gdy właściciel wynajmowanego mieszkania nie chce słyszeć o dziurach w ścianach? A może Ty nie jesteś pewien, gdzie dokładnie umieścić grafikę i ciągle zmieniasz zdanie? Przygotowaliśmy kilka sposobów na to, jak powiesić obraz bez wiercenia! Zobacz!

Wieszanie obrazów bez wiercenia

Nikt nie lubi dziur w ścianie, które pozostają po zmianie miejsca przymocowania ramki. Dlatego wieszanie obrazów bez wiercenia spotyka się z tak wielkim entuzjazmem wśród osób urządzających mieszkanie lub po prostu zmieniających aranżację swojego wnętrza. Jak tego zrobić? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Taśma do wieszania obrazów

Najprostszym i najłatwiej dostępnym sposobem jest taśma do wieszania obrazów. Dzięki dwustronności doskonale przylega zarówno do ściany, jak i do ramki. Najlepsze produkty potrafią udźwignąć ciężar kilku kilogramów, więc nie musisz obawiać się o ich wytrzymałość. To niezwykle sprytny paten, jaki docenią szczególnie osoby nieprzepadające za pracami montażowymi.

Chcąc przykleić do ściany obraz za pomocą taśmy, musisz pamiętać, aby najpierw powierzchnię zarówno ściany, jak i ramy, którą chcesz powiesić, przetrzeć ściereczką zwilżoną alkoholem. Upewnij się, że jest wolna od zabrudzeń. Tak zamontowana grafika tworzy trwałe rozwiązanie. Nieskomplikowany demontaż umożliwia również bezproblemową zmianę jej pozycji.

Haczyki z taśmą samoprzylepną

Kolejny nad wyraz prosty pomysł to haczyki z taśmą samoprzylepną. Dostępne są praktycznie w każdym sklepie. Niektóre posiadają już dwustronną powłokę do przyklejenia. Inne w zestawie zawierają małe kwadraciki do samodzielnego zamontowania. Jeżeli natomiast nie mają ich wcale, nie oznacza to, że musisz wracać się do sklepu w poszukiwaniu tych magicznych łączników. Idealnym zamiennikiem będzie zwykła dwustronna taśma. Jeśli więc posiadasz taką w domu, wystarczy wyciąć odpowiedni kształt i gotowe! To również bardzo łatwy, szybki i trwały sposób na wieszanie obrazów bez wiercenia!

Jak jeszcze można zamontować ramę?

Na rynku istnieje kilka innych sposobów, takich jak:

  • plastry samoprzylepne,
  • maty i rzepy mocujące,
  • magnetyczne pasy, 
  • szyny galeryjne,
  • kleje.

Są to jednak trudniej dostępne rozwiązania, lecz równie skuteczne. Ich użycie często wymaga więcej precyzji, więc świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy wiesz, że dany obraz będzie wisiał w tym miejscu przez dłuższy czas.

Jak powiesić obraz bez wiercenia?

Sposobów na powieszenie obrazu bez wiercenia istnieje więc całkiem sporo. Wybór odpowiedniego rozwiązania, powinien zależeć od indywidualnych preferencji i możliwości. W każdym przypadku należy oczywiście pamiętać o solidnym przygotowaniu podłoża do montażu. Jest to gwarancją trwałości i niezawodności mocowania!

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x