Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

W jaki sposób komody industrialne odmienią wnętrze?

W jaki sposób komody industrialne odmienią wnętrze?

Wystrój pomieszczeń zależy w głównej mierze od Twojego gustu. Trendy aranżacyjne, stanowiące inspirację, powinny nakierowywać Cię na stworzenie pomieszczenia wygodnego, funkcjonalnego i stylowo wyglądającego, jednak nie mogą narzucać rozwiązań, które wykraczają poza Twoje upodobania. Komody industrialne są meblami, które pozwalają w subtelny sposób odmienić styl wnętrza. Przekonaj się, w jaki sposób.

Komody industrialne – jak dobrać, aby wyglądały efektownie

Efektownie wyglądające komody industrialne, które znaleźć można między innymi na stronie sklepu StrongTree.pl to meble, które zachwycają widoczną jakością wykonania oraz na pierwszy rzut oka prezentują loftowy design. Dobierając komodę industrialną do wystroju pomieszczenia, kieruj się dopasowaniem kolorystyki i materiałów do tych, już zastosowanych w aranżacji. Komody loftowe powinny wzmacniać industrialny charakter pomieszczenia oraz stanowić podstawę do ekspozycji industrialnych dekoracji i dodatków. Jeśli w stylu industrialnym w ogóle mowa o dodatkach, ozdobach, powinny one być subtelne, nienarzucające się i minimalistyczne. Na komodzie industrialnej możesz ustawić ramki ze zdjęciami oraz oświetlenie stołowe, wpisujące się w wystrój.

komoda industrialna

Wnętrze, w którym aranżacja to suma spójnych elementów

Spójnie urządzone wnętrze tworzy sumę komponentów, wśród których widoczna jest wyraźna inspiracja motywem przewodnim. Jeśli tworzysz pomieszczenie w stylu industrialnym, masz dużą możliwość doboru komód oraz pozostałych mebli o zróżnicowanej kolorystyce i stylistyce. Owszem, powinny one stanowić połączenie drewna lub płyty meblowej z metalem, malowanym proszkowo na odcień czerni, jednak co do korpusów i frontów, kieruj się własnym gustem. W styl industrialny wpiszą się komody z drewna dębowego, z wysokiej klasy płyty meblowej w odcieniu drewna oraz białym lub szarym. Jak sugerują specjaliści z internetowego sklepu meblowego StrongTree, specjalizującego się w sprzedaży wysokiej jakości mebli industrialnych do domu i mieszkania, jeśli uwielbiasz jasne kolory, nie musisz wybierać spośród komód industrialnych w odcieniu drewna i czerni. Komody takie sprawdzą się jako element spójnej aranżacji w pomieszczeniach, w których dominuje drewno. Grafitowe i szare fronty komód będą odpowiednie do wnętrza, utrzymanego w ciemnych barwach, tworząc klimatyczną strefę mieszkalną.

industrialna komoda

Komody do pomieszczeń loftowych – nie wybieraj przypadkowo

Komody industrialne są doskonałym sposobem na podkreślenie industrialnego stylu pomieszczenia, jednak ich wybór nie powinien być przypadkowy. Zaplanuj starannie poszczególne elementy wyposażenia, aby nadać wnętrzu wyraźnie widoczną jakość. Stylowe komody industrialne mogą być dominującym akcentem w pomieszczeniu, urządzonym neutralnie. Gdy zależy Ci na tym, aby swojemu wnętrzu nadać odrobinę loftowego stylu, komoda będzie doskonałym akcentem. Jej wyraźne nawiązanie do loftowego designu pozwoli odmienić standardową aranżację. Jeżeli jednak Twoje meble są zdecydowaną odpowiedzią na jeden z wyrazistych trendów wnętrzarskich, komoda w stylu industrialnym może okazać się nietrafionym wyborem. Nie mieszaj styli, których elementy, zestawione ze sobą mogą wyglądać nieodpowiednio.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x