Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Jakie krzesła ergonomiczne mogą pomóc przy bólach kręgosłupa?

Jakie krzesła ergonomiczne mogą pomóc przy bólach kręgosłupa?

Bóle kręgosłupa to częsta dolegliwość osób mających pracę siedzącą. Jeżeli się je zignoruje, w przyszłości może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym zwyrodnień. Aby temu zapobiec, powinno się wybrać odpowiednie ergonomiczne krzesło. Jakie konkretnie?

Czy ergonomiczne krzesło może pomóc przy bólach kręgosłupa?

Jednym z najczęściej spotykanych przyczyn bólu kręgosłupa jest nieprawidłowa postawa w trakcie pracy czy wykonywania innych obowiązków w pozycji siedzącej. Problem ten dotyczy rzecz jasna także osób wykonujących prace fizyczne, a także tych, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi wynikającymi choćby z powodu choroby czy wypadku. Powodów może być oczywiście więcej, efekt jednak jest ten sam – ból pleców, który znacząco ogranicza ruchomość ciała oraz negatywnie wpływa na codzienną aktywność. Rozwiązaniem tego problemu jest profilaktyka i zastosowanie odpowiednich krzeseł ergonomicznych, które pozwolą na zmniejszenie dolegliwości.

Jakie ergonomiczne krzesła pomogą przy bólach kręgosłupa?

Rzecz jasna, nie mogą to być byle jakie krzesła, tylko takie, których konstrukcja jest odpowiednio dopasowana. Ważne jest choćby wyprofilowane siedzisko i oparcie, możliwość regulacji poszczególnych elementów krzesła jak wysokość siedziska i jego głębokość, czy właściwe ustawienie podłokietników. Taki fotel dobrze podpiera kręgosłup, przez co ułatwia zachowanie prawidłowej postawy, bez zbędnego obciążenia. Jakiś przykład? Można wymienić ich kilka, a na rynku nie brakuje producentów, którzy coraz większą wagę przywiązują do prozdrowotnych właściwości takiego wyposażenia.

Rehabilitacyjne krzesło Kulik System

Krzesło Kulik System posiada właściwości rehabilitacyjne dla kręgosłupa, hamując pogłębianie się chorób pleców oraz niwelując uczucie bólu i dyskomfortu. Fotele te wyróżniają się nietypowym wyglądem i charakterystycznymi wypustkami na siedzisku i oparciu. Siedząc prawidłowo, stawy biodrowe w taki sposób się ustawiają, że zmniejsza się na nie nacisk, z kolei plecy uzyskują odpowiednie podparcie w odcinku lędźwiowym. Uzyskuje się w ten sposób właściwą postawę, bez garbienia się i jednocześnie wspomaga pracę płuc i przepony. Jest to krzesło ortopedyczne, które zostało w całości zaprojektowane przez lekarza i stanowi ważny element profilaktyki prozdrowotnej.

Gdzie znaleźć ergonomiczne krzesła rehabilitacyjne?

Rzecz jasna, krzeseł ergonomicznych o działaniach prozdrowotnych jest więcej. Wielu producentów przykłada do tego aspektu istotne znaczenie, dlatego na rynku znajdzie się wiele produktów, które mają działania prozdrowotne. Najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na budowę fotela biurowego oraz jego funkcjonalności. Musi posiadać wiele regulacji, od wysokości kolejnych elementów krzesła, przez głębokość, aż po kąt nachylenia. W ten sposób o wiele łatwiej dopasować taki produkt do indywidualnych potrzeb użytkownika, a tym samym zyskuje się najwyższą jakość wsparcia dla profilaktyki zdrowego kręgosłupa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x